Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Щороку в останню неділю травня на південному сході Франції, в старовинному приморському містечку Ле-Сант-Марі-де-ла-Мер, розташованому на захід від Марселя, проходить фестиваль на честь Святої Сари. Представники ромського населення з'їжджається сюди з усієї Європи, щоб поклонитися покровительці цього народу Святій Сарі.

Можна сказати, що на два дні в році крихітне приморське містечко Сент-Марі-де-ла-Мер перетворюється в яскравий циганський табір. Звідусіль лунають пісні й музика.

Свята Сара — покровителька циган, міфічний персонаж Сара Калі. За легендою, вона була служницею Марії Магдалини і Діви Марії, і подорожувала з ними. Під час сильного шторму Сара за зірками знайшла вірний шлях і доставила їх до берега, після чого прийняла християнство.

Цигани і туристи прибувають до гробниці Святої Сари на автокемперах і трейлерах: машини вздовж берега стоять в кілька ліній. В церкви, зведеній в IX столітті на честь Святої Сари, запалюють сотні свічок, а статую наряджають в святкові сукні й обсипають прикрасами. Після ранкової меси статую виносять із собору, і процесія, де всі співають, танцюють, грають на скрипках і гітарах, рухається до пляжу.

Закінчуються гуляння в перший день обрядом хрещення. А наступного дня на берег урочисто несуть човен зі статуями святих і опускають в море, де обряд обмивання здійснюють тисячі учасників свята.

Як дістатися на фестиваль

Найближче велике місто до прованського Сент-Марі-де-ла-Мер — в 62 км. Це Монпельє. З Парижу в Монпельє можна зробити переліт на літаку або переїзд на швидкісному поїзді з Ліонського вокзалу.

 Джерело: Travelcalendar