Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

У Бельгії часто туманно і дощитиме, сонце показується нечасто, але на Різдво міста сяють вогнями, і зимова Бельгія стає набагато наряднішою.

 Якщо ви хочете зробити самостійну подорож до Бельгії на Різдво, ось кілька ідей про те, де погуляти, які відвідати ярмарки, де покататися на ковзанах або купити подарунки.

 Брюссель в Різдвяні дні

 Брюссель розділений на два міста: верхній і нижній. Нижнє місто - історичний центр, райони навколо площі Гранд Плас. Оселитися тут - відмінне рішення: до самого цікавого можна дійти пішки.

Верхнє місто - це, наприклад, райони навколо торгової вулиці Авеню Луїз, звідки до Гранд Плас пішки хвилин 20. Верхнє місто відрізняється великою кількістю магазинів (від Montblanc до FNAC) і взагалі більш респектабельним духом.

Прогулянку по місту найлогічніше розпочати від самого його центру, площі Гранд Плас (Grand Place), чий ансамбль внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У тому вигляді, в якому ми зараз його бачимо, він перебуває практично з кінця XVIII століття. Прямокутна, сувора, мощена камінням площа обрамлена з усіх боків різьбленими будинками різних гільдій. Тут є Будинок Булочників (він же Будинок Короля, хоча король там ніколи не жив), Пивний Будинок, де до сих пір знаходиться штаб-квартира бельгійських виробників пива і музей відповідного змісту. Тут же - Будинок М’ясників, де жив Карл Маркс, Будинок галантерейника, найменший з усіх, і навіть Будинок Виробників сала!

Центр ансамблю - кремового кольору готична будівля Ратуші, яка пронизує зазвичай похмуре небо шпилем.

Вежа увінчана статуєю архангела Михайла, покровителя Брюсселя. На площі ж знаходиться Міський музей, куди варто зазирнути, особливо якщо ваша програма не припускає достатнього часу на вивчення колекцій мистецтва. Саме тут знаходиться робота Пітера Брейгеля-старшого «Весільна процесія».

У грудні Гранд Плас стає місцем проведення світлового шоу: кілька потужних установок розфарбовують будівлі в різні кольори і створюють найфантастичніші ефекти. Головні шоу проводяться суботами, у 20, 21 і 22 години, крім 31 грудня. У новорічний вечір уявлення перенесено на вечір першого дня року.

За площею лежить вузька середньовічна вулиця Буше, царство мідій і картоплі фрі.

Смажену у фритюрі картоплю винайшли саме тут, в Бельгії. На вулиці Буше - десятки ресторанів, що пропонують місцеве пиво, щойно виловлених в Північному морі мідій, найрізноманітнішу рибу і меню на всіх мовах світу. Ця вулиця настільки ж туристична, як і красива, і в найвідомішому з тутешніх закладів, Chez Leon (Rue de Bouchers 18), бував, напевно, кожен другий, хто приїжджав сюди.

 

Поруч знаходяться Королівські галереї Св. Губерта (Galeries Royales St. Hubert), одна з перших у світі критих торгових галерей, споруджена в другій половині XIX століття з оглядкою на кращі італійські зразки. Це царство шопінгу класу «люкс» з діамантами, дорогими аксесуарами та одягом. У галереї розташований прекрасний магазин Art ancien, що торгує іграшками, статуетками, гобеленами та іншими речами, які приємно подарувати й отримати в подарунок.

У Брюсселі, до речі, відносно мирно уживаються і наряди дивного крою від антверпенської шістки і її послідовників, і респектабельні французькі марки.

Інший приклад стосується архітектури: в Брюсселі, так і в усій Бельгії, багато прикрашених будинків, кожен з яких гідний фіксації якщо не пензлем, то фотоапаратом. При цьому значна частина і сучасних комплексів - в ужиток увійшов навіть термін «брюсселізаціі», коли, розчищаючи місця під сучасний квартал офісів Європейського парламенту, в місті знесли досить багато історичних будівель.

І так у всьому: бельгійці вдало поєднують пишність в архітектурі (одні модернові будинки Віктора Орти чого варті!), стилі, моді і навіть кухні з навмисно підкресленою простотою на межі наївності.

Словом, Брюссель зі своїми багатовіковими традиціями, мистецтвом і Європейським парламентом міг би бути містом набагато більш нудним, якби не ця рівновага.

 

За гастрономічними сувенірами можна заглянути в Belgique Gourmand, де продають цукерки, шоколад, пиво і інші місцеві продукти.

 Поруч з галереями й вулицею Буше встановлена Пісяюча дівчинка (Jeanneke Pis) - подружка Пісяючого хлопчика (Manneken Pis). Разом вони, звичайно, представляють два образи дивовижної глибини. Особливо наполегливі туристи можуть розшукати ще й собачку (Zinneke).

Хлопчик, який пісяє, встановлений на північному західу від Гранд Плас і стоїть тут з XIV століття. Легенда начебто говорить, що хлопчик своїми нехитрими діями врятував місто від пожежі. Хай там як, Пісяючий хлопчик - символ міста, і його маленьку 61-сантиметрову фігурку і тоненьку цівку води складно буває розгледіти за юрбою туристів. Під Різдво він демонструє спеціальний святковий гардероб. Наряджати його в різний одяг - одна з місцевих традицій.

На північ від Гранд Плас лежить один з наймальовничіших районів міста, що тягнеться від будівлі Біржі до площі Св. Катерини (Place Sainte Сatherine).

Звідси починаються всі головні пригоди і задоволення, пов'язані з Різдвом. У звичайний час це повний ресторанів та кафе район, з невеликим модним кварталом, де знаходяться бутіки відомих, і не дуже, бельгійських дизайнерів, наприклад, Мартіна Марджела (Rue de Flandre 114). Церква цікава не тільки своїм фасадом, що поєднує елементи готики і Ренесансу, а також статуєю Чорної Мадонни, що зберігається всередині, але й тим, що одне крило віддано православній церкви Бельгії.

Ця частина міста, близька до річки Сенни, довгий час була майданчиком для рибного ринку. Зараз навколо площі і церкви повнісінько відмінних рибних ресторанів. Зайти можна, наприклад, в Mer du Nord (Rue Ste Catherine 45) на швидкий ланч або в Biji den Boer (Quai aux Briques 60), відомий, крім усього іншого, хорошою винною картою.

За церквою розкинувся головний різдвяний ринок міста: тут більше 240 шале, що продають місцеві делікатеси, напої, ялинкові іграшки, прикраси.

Райони навколо площі Саблон (Place du Grand Sablon), яка знаходиться на південь від Гранд Плас, майже біля самої Авеню Луїз, прекрасні незалежно від сезону. На площі по неділях проходить невеликий, але дуже цікавий блошиний ринок.

Все, що навколо площі, - це нескінченні магазини меблів та антикваріату. Найчастіше вони величезні! Тут є і рафіновані магазини з різьбленою позолоченій меблями, і місця, що більше нагадують величезний склад лахмітника, і магазини з сучасними меблями, з королівським порцеляною, з французькими і бельгійськими аксесуарами для будинку ...

Ця зона також сповнена кондитерськими й магазинами шоколаду, найбільший інтерес з яких представляють місцеві, а не міжнародні бренди. Кілограм шоколаду, наприклад, в Wittamer (Place du Grand Sablon 6) коштує 50-60 євро. Поруч знаходиться магазин видавництва Taschen (Lebeaustraat, 18), ціни в якому не можуть не радувати.

 За подарунками же можна відправитися в головний шопінг-район міста, що розташувався навколо Авеню Луїз (Avenue Louise). Це вже верхня частина міста, більш респектабельна і трохи менше туристична.

Розпродажі в Бельгії починаються в перших числах січня. Серед представлених магазинів явний пріоритет мають французькі марки середнього і високого цінового сегмента; в бічних вулицях розташувалися мережеві інтернаціональні магазини.

Брюгге у різдвяні дні

 Вид на каток, на будівлі, які оточують площу, на вулиці, які заповнені туристами, відкривається з башти Белфорт (Belfort), що підноситься над містом на 83 метри. На оглядовий майданчик вежі, побудованої в 13 столітті, ведуть 366 сходинок, а ліфта немає. Усередині вежа вся обплетена мережею тросів, тут є і гігантські годинникові механізми і 9-тонний барабан, який є частиною пристрою, який приводить в рух дзвони на вежі.

До вежі примикають Суконні ряди (Lakenhalle), адже Брюгге відомий і своїм мереживом. Зараз мереживо продають по всьому місту, особливо красивими виходять скатертини і серветки, а також хрестильні набори для дітей. Ціни низькими не назвеш: велика скатертина ручної роботи з серветками може коштувати до 500 євро.

Від Ринкової площі до площі Бург (Burg) або Міській площі - один квартал.

На місці, де колись стояв собор, зараз розташована будівля Ратуші та інші адміністративні будівлі. На відміну від середньовічної Ринковій площі Бург - це готика в усій її пишноті шпилів кольору слонової кістки і приголомшливою кількістю прикрас на фасадах (на одному з них встановлена ​​1531 статуя).

Також на площі стоїть прикрашена золотими скульптурами Базиліка Св. Крові (Heilig - Bloedbasiliek), яка насправді складається з двох капел різних епох. Верхня побудована в 15 столітті, нижня - в 12. Всередині - приголомшливі темні склепіння, рака з краплями крові Господньої, яку демонструють щоп'ятниці перед месою.

Одна з найзнаменитіших вулиць міста носить назву вулиці Сліпого осла (Blinde Ezelstraat) і відходить від площі Бург. Ширина вулиці - всього близько 3 метрів, здається, що будинки замикаються над головою. Вулиця раптово закінчується простором головного міського каналу, за яким лежить рибний ринок. Як і в Брюсселі, зона навколо віддана рибним закладами, наприклад, Den Dijver (Dijver 5).

Каналом возять туристів на корабликах і човнах. Погляд на місто з води дозволяє вихопити фантазійні верхівки будинків і химерні ліхтарі, практично залишивши за кадром численних туристів з фотоапаратами. Майже кожна будівля тут гідна окремої розповіді, самим же відомим і багато декорованим вважається особняк Грутхусе (Gruuthuse). Володіла їм сім'я, яка збагатилася завдяки пиву: вони торгували особливою ​​сумішшю трав, що використовувалася в пивоварінні.

Поруч з особняком - музей, що пояснює багато про бельгійців і їх натури. Називається він музеєм Гронінген (Groeningemuseum), і в колекції має фламандських примітивів 15 століття, включаючи Мемлинга і Босха, а також майстрів Ренесансу і сюрреалістів.

Наостанок - список пам'яток, які варто подивитися, якщо у вас більше одного дня.

Брюссель: Королівський палац, Брюссельський собор, Палац правосуддя і гора мистецтв, Базиліка Сакре-Кер, Будівля «Стара Англія», Музей Магрітта, Атоміум, Парк «Міні-Європа».

Брюгге: Церква Христа Спасителя, Площа 'T Zand, Музей Сальвадора Далі.

З наступаючими!

Джерело: gazeta.ru

Фото