Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Відкрийте для себе історію й традиції одного з восьми офіційних свят Великої Британії - Дня подарунків!

Що ви знаєте про день після Різдва, який настає 26 грудня і вважається офіційним святом в Англії, і не тільки? Саме час освічуватися і до славного англійської свята долучатися!

Не обов'язково бути Professional в англійському, щоб знати про важливість Різдва в англомовних католицьких країнах. Різдвяне гуляння й тости в колі родичів і друзів, відправка вітальних листівок і очікування візиту доброго старого Санти - про це написано мільйони історій і знято не один десяток фільмів.

Сьогодні середньостатистичний британець, мабуть, розповість вам, що День подарунків, що святкується 26 грудня (на наступний день після Різдва), не більше ніж ще один офіційний вихідний і день повернення непотрібних подарунків в магазини.

Історія Дня подарунків прийшла з Середньовіччя

Ще в дохристиянському Римі раз на рік в свято Сатурналія існувала традиція мінятися ролями між рабовласниками й рабами. Цей щорічний грудневий акт чесноти був своєрідним подарунком людям низького статусу, який на початку християнської ери переріс в традицію збирати пожертви у спеціальні металеві ящики за межами церкви в свято Св. Стефана, який доводився на наступний день після Різдва.

У Великій Британії цей ритуал перекочував у вигляді традиційного прийняття грошей або подарунків торговцями в спеціальні «різдвяні коробки» за гарне обслуговування протягом року. Крім того, серед багатіїв існувало старовинна англійська традиція відпускати слуг на наступний день після Різдва в свої сім'ї і в якості подарунків нагороджувати коробкою з їжею або потрібними речами.

Якщо в сучасній Великій Британії День подарунків припадає на суботу, то наступного понеділка в якості заміни оголошується вихідним днем; а якщо Різдво, то наступного понеділка (27) і вівторок (28) грудня стають також святковими днями.

Висловимо вдячність британському уряду, який проголосив в 1871 році День подарунків офіційним святом. З тих пір всі банки, поштові відділення, урядові установи закриті.

Але подарунки, тим більше, красиво упаковані, люблять всі, і британські міністри - не виняток.

У День подарунків поспішаємо на розпродажі в Англії

Багатовікова традиція подарунків і посильних пожертв, перетворилася, можна сказати, в сучасну шопінг- манію. У той час як ми без особливого ентузіазму уплітаємо олів'є, запиваючи шампанським і закушуючи «Наполеоном», британці оголошують бій зайвим кілограмам і відправляються в погоню за вигідними пропозиціями в магазини. Правда, серед них є й ті, хто прагне отримати повернення грошей за подарунки, які не принесли бажаної користі або радості. Але такі зазвичай в меншості, а більшість штурмує магазини, займаючи черги ще з раннього ранку.

Багато магазинів оголошують обвал цін. Особливою популярністю користуються прилавки з побутовою технікою. Особливо заповзятливі торговці завчасно проводять реєстрацію бажаючих зробити покупки 26 грудня або роздають спеціальні номерки-жетони, щоб уникнути тисняви ​​і довгих черг.

День подарунків впевнено вписаний в історію традиційних британських свят, переходячи з покоління в покоління і обростаючи новими особливостями.

Складно уявити собі людину, яка не любить подарунки й вихідні. Тому День подарунків приречений на багатовікову історію, продовжує підростаючим британцями, канадцями і австралійцями, яким не терпиться розпаковувати подарунки від Санти на ранок після Різдва.

Джерело: Іloveenglish