Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

На католицьке Різдво (вечір 24 ​​грудня і день 25 грудня) вся Ірландія бере вихідний.

В цей час закриті ресторани, кафе, бари, нічні клуби, державні відомства, 99% магазинів і приватних підприємств.

Одним словом, переважна більшість підприємств в Ірландії йдуть на вихідні й закриваються о 4-5 годині вечора 24 грудня. А відкриваються тільки 26 грудня (або навіть 27-го, тому що 26 грудня - День Святого Стефана - теж є в Ірландії вихідним).

Все вищеописане відноситься також до громадського транспорту: автобуси, поїзди, трамваї та ін. перестають ходити приблизно о 9 годині вечора 24 грудня й повертаються «на роботу» тільки вранці 26 грудня. Таксисти на Різдво теж не працюють. Тому пам'ятайте: перед католицьким Різдвом продовольство закуповуйте заздалегідь! Також врахуйте, що 25 грудня в Ірландії заборонено продавати алкоголь.

Мабуть, єдине громадське місце, куди можна сходити - це церква. Опівнічна меса є давньою різдвяною традицією в Ірландії. До того ж, зараз деякі 4-, 5-зіркові готелі запрошують провести Різдво в своїх стінах. Гостям пропонується святковий обід, відвідування спа та різноманітні розваги.

День Святого Стефана затверджений в Ірландії законом 1871 року. Святого Стефана ірландці шанують. Він першим постраждав за Христову віру. Стефана закидали камінням до смерті за те, що він не відмовлявся від вчення Ісуса. Навіть після смерті він звернув у віру кількох людей. Ірландці й донині вірять, що Святий Стефан незримо присутній серед живих і допомагає знайти справжню віру.

У Північній Ірландія 26 грудня - «День подарунків», як у британців.

Розпродажі в Ірландії на День Святого Стефана

Ряд магазинів йдуть наперекір традиції, перестали закриватися 26 грудня й відчинили свої двері для відвідувачів, які прагнуть покупок. Це прекрасний час передноворічних розпродаж, де можна відхопити речі зі знижками 70-80%.

Зазвичай розпродажі починаються рано вранці 26 грудня. Як правило, їх влаштовують великі магазини: Brown Thomas, Next, Mark & ​​Spenser, Debenhams. Розпродажі тривають до середини січня.

Також 26 грудня прийнято творити добрі справи. А за старою традицією, в Дубліні відкриваються різдвяні скачки.

Джерело: Тонкощі туризму