Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Після зимових холодів загострюється тяга до природи, бажання побувати там, де розпускаються первоцвіти, пригріває сонечко, покриваються яскравою зеленню парки, ліси й простори полів.

Багато яскравих вражень залишать у вас відвідування Долини шафранів в селі Колочава Міжгірського району Закарпатської області. 

Шафран, або крокуси цвітуть з середини березня до середини квітня. Про це - докладніше на нашому сайті.

Але є й інші дивовижні місця в Україні, здатні порадувати туристів саме навесні.

 

Долина тюльпанів

Навіщо їхати в Голландію, коли тюльпанові поля є в Україні! У квітні під Чернівцями, в селі Мамаївці, розквітають тюльпанові поля.  Червоні, жовті, білі, фіолетові квіти ростуть на території площею більше одного гектара землі.  Зараз тут висаджено близько 50 сортів тюльпанів.

Вирощувати тюльпани в Україні сімейна пара Олександр і Мирослава вирішили після того як пропрацювали сім років з цими квітами в Голландії.  Вивчивши всі тонкощі технології догляду за рослинами, подружжя відкрило власну справу в селі, засадив голландськими тюльпанами колишній пустир, на якому росли тільки бур'яни.  В майбутньому підприємці хочуть ще більше розширити свої володіння, адже вони вирощують також крокуси, лілії, нарциси, гіацинти.

Період цвітіння буковинських тюльпанів дуже короткий – 7-10 днів. Через це до поля кожних 20 хвилин під’їжджають туристичні автобуси. Відвідувачі розходяться між грядками, фотографуються, знімають краєвиди на телефони, дехто купує квіти.

Вхід на поле платний. Дорослим доведеться витягнути з кишені 30 гривень, дітям – 20. Біля хвіртки туристів зустрічає господар, який виконує функції касира і контролера. Фермера звати Олександр Стратійчук, він охоче погоджується розказати більше.

 

 

В  Ужгороді - сакура

Туристів тут багато, адже в місті з другої половини квітня починають цвісти сакури.  Це неймовірне видовище: сотні пухнастих рожевих дерев супроводжують перехожих по двох вулицях міста - Ракоці і Довженка до Набережної площі.  Аромат японської вишні доповнює ідилічну картину, повз яку не можна пройти, не зробивши фото на пам'ять.

Що потрібно зробити в Ужгороді:

  • побачити цвітіння сакури і сфотографуватися на цьому тлі;
  • знайти кілька міні-скульптур (наприклад, металевого 20-сантиметрового чоловічка, який сидить на огорожі), вони розкидані по всьому місту;
  • відвідати Невицький замок: він знаходиться в 12 км від міста, дістатися до давньої споруди можна на міських маршрутках;
  • зайти в Ужгородський замок;
  • побачити Горянську ротонду.

 

Тунель кохання в Клевані

У Рівненській області знаходиться невелике селище Клевань, основною визначною пам'яткою якого є, без перебільшення, казковий, знаменитий тунель кохання.  Над залізничним полотном, яке з'єднує Оржівський деревообробний завод з селищем Клевань, утворилася арка з дерев, яка нагадує тунель.

Виникнення «живої» арки пов'язують з радянськими таємницями.  Справа в тому, що від заводу в Оржеві йдуть дві залізничні колії: одна в Клевань, а друга - на таємну військову базу.  Щоб противники не впізнали, де саме знаходиться секретний об'єкт, було прийнято рішення обсадити деревами обидві колії.  Дерева росли, а проїжджаючий щодня поїзд зламував маленькі гілочки.  Так утворився пропорційний аркоподібний тунель.

Цікаво, що в Японії знають про українській тунель любові.  Багато японців приїжджають в Україну, щоб побачити таку красу.  Одна японська фірма вибрала Клеванський тунель місцем для зйомки реклами, а в 2014 році японський режисер зняв тут романтичну драму.

 

Джерела:  Khers-on, Dzerkalo.media