Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Важливо вибрати не тільки правильні, якісні окуляри від сонця, але й стильні, зручні, красиві, які підходять до обличчя.  У даній статті ми зібрали корисну інформацію на цю тему.

 

Окуляри від сонця, які роблять нас красивішими

Грамотно підібраний аксесуар не тільки захистить ваші очі від зайвого сонячного опромінення, а й допоможе скорегувати форму обличчя, підкреслити його достоїнства і приховати деякі недоліки.  Щоб виглядати на всі 100%, вибирайте кращі моделі від сонця, дотримуючись наступних правил.

Що треба врахувати, вибираючи окуляри від сонця

Основним критерієм вибору очок є ваша форма обличчя, від якої багато що залежить. Неправильно підібрані окуляри можуть візуально додати обличчю зайвої повноти, округлості, худорлявості, а кому це треба?

Кожен сезон дизайнери пропонують нам все нові й нові моделі, однак, незважаючи на модні віяння, вибір очок завжди повинен відбуватися на гармонійному їх поєднанні з формою обличчя.  Тільки в такому випадку вони стануть прикрасою образу, виділяючи вигідні сторони.

Окуляри для прямокутної форми обличчя

Володарям прямокутної або витягнутої форми обличчя підійдуть окуляри, що закривають центральну його частину.  Акцентуйте верхню частину обличчя.  Вибирайте масивні оправи, щоб візуально пом'якшити незграбність контурів і зменшити витягнутість.  Нехай оправа буде розтягнута в ширину.

Вам підійдуть окуляри:

 • великі круглі
 • овальні
 • авіатори
 • "кошаче око".

 Вам не підходять:

 • окуляри без оправи
 • вузькі.

 

Окуляри для ромбовидної форми обличчя

Постарайтеся візуально зменшити обсяг в області вилиць.  Модні моделі округлої форми згладять диспропорції обличчя. Квадратні, навпаки, підкреслять вилиці, що небажано.

Вам підійдуть окуляри:

 • вайфарери
 • авіатори
 • овальні
 • круглі

Вам не підходять:

 • прямокутні та квадратні
 • вузькі моделі і тонкі оправи.

 

Окуляри для трикутної (серцеподібної) форми обличчя

Володарям трикутної форми обличчя врівноважити його нижню частину допоможуть окуляри, які мають тонку оправу.  Варто відмовитися від яскравих оправ з великими елементами. Такі окуляри слід носити невисоко на переніссі, при цьому повинна чітко проглядатися лінія брів.

В даному випадку, коли ми маємо справу з широким чолом і загостреним підборіддям, потрібно віддати перевагу прямокутній оправі.

Можна спробувати окуляри зі зрізаними кутами. Більш складним варіантом є обличчя з широкою нижньою частиною і вузьким лобом.  Тут акцентувати увагу варто на верхній частині очок, низ при цьому повинен бути практично непомітним.

Щоб врівноважити широкий лоб і загострене підборіддя, вибирайте округлу або квадратну оправу без гострих кутів.

Вам підійдуть окуляри:

 • вайфарери
 • авіатори
 • овальні
 • круглі
 • прямокутні та квадратні

Вам не підійдуть:

 • надбрівні окуляри
 • "кошаче око"
 •  моделі з прикрасами на оправі

 

Окуляри для круглої форми обличчя

Якщо ви володарка або володар круглої форми обличчя, придивіться до оправ з прямими або незграбними лініями. Вітаються окуляри у формі трапеції, що розширюється догори.

Варто при виборі окулярів уникати тонких оправ з широкими перемичками, а також круглих очок з низько опущеними дужками.

Найбільш відповідною формою жіночих очок для круглого обличчя буде прямокутник, який додасть серйозності і стилю вашому образу.  Відмінним варіантом стане і згаданий вище «метелик», він підкреслить жіночність і ніжність образу. Комбінація витягнутої оправи і широких дужок найбільш оптимальна для «кругловидих».

Одним словом, створіть контраст округлості обличчя і будете вигідно відрізнятися, демонструючи власний стиль.

Щоб виділити щоки, підбирайте моделі з декорованого загостреністю кутів оправи.  Важливо, щоб окуляри ледь «виходили» за межі обличчя.  Інакше фокус з подовженою візуалізацією не вийде.

 Вам підійдуть окуляри:

 •  у формі лисичок
 •  "кошаче око"
 •  з прямокутним або квадратним обрамленням.

Вам не підходять:

маленькі і масивні круглі окуляри.

Забарвлення оправи також дуже важлива.  Для блондинок і світло-русявого оптимальним вибором стане коричневий і його темні відтінки, а також срібний, або кольор графіт. Не варто обтяжувати декоративними елементами, так як вони тут зайві. Ці правила актуальні як для оптики, так і для сонячних окулярів, які придбають власники круглого обличчя.

 

Окуляри для квадратної форми обличчя

На думку фотографів, люди з квадратною формою - фотогенічні.  Добре виділені вилиці і чітка лінія підборіддя — це ознака не тільки вольового характеру, але й яскравої зовнішності. Ваше завдання — згладити геометричність рис обличчя.

Людям з квадратним обличчям підходять окуляри у формі трапеції, що розширюється догори.  Носити їх потрібно високо на переніссі.

Вам підійдуть окуляри:

 • авіатори
 • "кошаче око"
 • вайфарери
 • з круглими і овальними оправами.

 Вам не підходять:

 • окуляри у формі метелика
 • «лисички»
 • з квадратними і прямокутними оправами

Ширина оправи в цьому випадку дуже важлива.  Слідкуйте за тим, щоб вона збігалася з розміром самого обличчя, пам'ятаючи про те, що будь-який інший варіант тільки підкреслить його ширину. Не потрібно вибирати і громіздкі оправи, вони дають подібний ефект.

 

Окуляри для овальної форми обличчя

Якщо пощастило мати овальне обличчя, підкресліть його красиві риси.  Старайтеся не подовжувати його візуально. Вибрати відповідну модель для овальної форми обличчя, мабуть, найпростіше.  Адже саме вона вважається найбільш збалансованою і еталонною.  На ній відмінно виглядає практично будь-яка оправа, тому можна сміливо експериментувати. 

Підкреслити вашу неординарність допоможуть нестандартні і епатажні оправи, однак вони все одно будуть виглядати на вашому обличчі гармонійно. Контрастність образу можна додати за допомогою гострих і витягнутих кутів.

Вам підійдуть окуляри:

 • прямокутні
 • "кошаче око"
 • авіатори
 • вайфарери (на півобличчя)

Вам не підходять: квадратні оправи і масивні окуляри, що візуально витягають контури.

 

Отже, резюмуємо

 Ще кілька порад щодо вибору очок

Великі окуляри будуть гармонійно виглядати на обличчі з великими рисами, а вузька перемичка на них прекрасно компенсує широкий лоб.

На вузькому ж обличчі буде виглядати найбільш вигідно саме широка перемичка.

Якщо риси обличчя дрібні, слід вибирати невеликі, вишукані моделі окулярів.

Важливо враховувати також ширину оправи, яка не повинна виступати за межі обличчя, а найбільша її висота дублює брови. Виходити за ці умовні рамки вкрай небажано. Тонкі оправи підкреслюють витончене обличчя, а товсті роблять його більшим.

Окуляри, які високо «сидять» на переніссі, візуально збільшують ніс.  Розташовані на його середині — зменшують.

При виборі сонячних окулярів враховуйте поєднання кольорів обрамлення і кольору волосся. Світловолосим підійде аксесуар будь-якого кольору - сріблястий, бежевий, чорний. Рудоволосим йдуть соковиті відтінки - фіолетового, блакитного або салатового кольорів. Під темне волосся ідеальні сріблясті або темно-сірі окуляри.

Стильний аксесуар не повинен закривати брови.  Ідеально, коли його межа збігається з лінією брів.  Це додає виразності

 Вибір очок для чоловіків

В цілому рекомендації з вибору форми окулярів схожі з попередніми.

Величезну увагу варто приділити поєднанню очок з аксесуарами, якщо такі у вас є.  Не варто комбінувати сріблястий металік оправи з золотими відливами на інших деталях: портфелі або годиннику.

Зовнішності «холодного» кольору ідеально підійдуть окуляри в чорних, сірих і темно-синіх тонах з темним склом.

А найбільш вигідними моделями для теплого типу стануть варіанти від коричневого до рудого зі склом в тих же тонах.

 

 Ще кілька слів про модні окуляри

Овальні окуляри

У стилі Керолін Бессетт-Кеннеді, ідеально підходять до будь-якого образу: і до пляжного - в поєднанні з крислатим капелюхом, і до ділового - в тандемі з брючним костюмом.  Ця класична модель не буде лежати без діла.

Окуляри-маска

Маст-хев, улюблена модель Ріанни і просто писк сезону. Такі окуляри захищають не тільки очі, а й половину обличчя від УФ-променів.  Створюють оригінальний образ, підходять сміливим особам і не залишають без уваги.

Кольорові напівпрозорі оправи і скло

Нагадують ягідне желе.  Те, що потрібно для літніх вечірніх прогулянок.  Ніжні відтінки оправи рожевого, зеленого, фіолетового, блакитного і інших кольорів в тон зі склом додадуть жіночності твоєму образу.

 Біла оправа

Ти знаєш їх, це фаворит Одрі Хепберн родом з 1960-х.  Вибирай овальну або прямокутну форму. Ці окуляри поза часом, і стануть ще однією парою в класичній колекції.  Носи з жакетами, легкими сукнями і красивим взуттям на підборах.

 

Прямокутні окуляри

Ще один відгомін з 1990-х.  Якщо подивишся модні фотографії тих часів, то напевно помітиш, що у всіх були такі окуляри.  Відмінний лук - прямокутні окуляри з широкими джинсами або спортивними костюмами, а також жакетами оверсайз.

 

Як вибрати якісні окуляри, які дійсно захищають від сонячного випромінювання різних типів, читайте тут.

 

 

 Джерела: F.ua, Womansay, Boombate