Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Якщо вас цікавить спокійний сімейний відпочинок на пляжі в Польщі; або, можливо, ви шукаєте пляж на Балтійському морі в Польщі для активного відпочинку та екстриму; або хочете відпочити на найчистішому, комфортному, облаштованому пляжі, — в будь-якому випадку в Польщі ви знайдете пляж на будь-який смак.

 

Відпочинок на Балтиці в Польщі

Пляжна зона польського морського узбережжя розтяглася більш ніж на 500 кілометрів і вважається найдовшою в Європі. Місця тут мальовничі і, можна сказати, унікальні, адже до узбережжя підступають то високі скелі, то лісові масиви, то піщані дюни, створюючи неповторні природні ландшафти.

Курорти польського морського узбережжя подобаються тим, хто не виносить спеку.

Купальний сезон на Балтиці в Польщі починається в червні, але вода в морі прогрівається максимально тільки в липні-серпні. Однак навіть в саму спекотну пору її температура навряд чи перевищить 20 °C.

Можливо, завдяки цьому на пляжах Балтійського моря навіть в пік сезону доволі малолюдно, так що завжди є можливість вибрати підходящу ділянку, щоб вдосталь насолодитися тишею і спокоєм.

 

Найкращі пляжі Польщі: які вони?

Звичайно, у кожного пляжу в Польщі — своє «обличчя», свій «характер». Одні славляться незвичайно білим і м'яким піском, інші — особливо спокійним морем, треті — тим, що в безпосередній близькості від них знаходяться цікаві пам'ятки. А четверті — тим, що відпочинок тут не  обтяжливий для сімейного гаманця.

Знавці стверджують, що найбільш обладнані і комфортабельні пляжі знаходяться в західній частині узбережжя і особливо — в околицях Труймяста — це «сузір'я» трьох міст: Гданська, Гдині, Сопота. Території цих міст фактично злилися воєдино в Триград (Труймясто).

Тут ви неодмінно знайдете пляжі, нагороджені Блакитним Прапором — це нагорода за відповідність чітко позначеним нормам і стандартам (чистота, екологія, благоустрій). Акваторії таких пляжів цілодобово охороняються, працюють рятувальні служби і пункти невідкладної допомоги, є кілька джерел питної води.

Рішення про присудження нагороди «Блакитний Прапор» виноситься на державному рівні компетентним журі, що складається з представників міністерств туризму, охорони навколишнього середовища, економіки, екології, водного транспорту, медицини і т.д. Заявка затверджується у столиці Данії Копенгагені. Так що можна сказати впевнено: пляжі Блакитного Прапора — дійсно найкращі!

Наприклад, курортом гідного європейського рівня вважається пляж Сопот (Sopot). Перше, що тут відчуваєш — м'який, шовковистий пісок. Але пляж завоював популярність не тільки цим. А тим, що тут є всі умови для комфортного і різноманітного відпочинку.

У числі кращих польських пляжів, яким присуджено сертифікат Блакитного Прапора, знаходиться і пляж Нехоже (Niechorze). Якщо відпочинок в Сопоті потребує певного рівня витрат, то відпочивати в Нехоже можна з меншими витратами. Це недорогий і в той же час комфортний пляж, куди тягнуться як любителі спокійного сімейного відпочинку, так і прихильники активних видів спорту.

Високим критеріям відповідає пляж в місті Устка (Ustka), який також володіє сертифікатом Блакитний Прапор. Устка — тихе, спокійне, курортне містечко, де проживає понад 16 тис. мешканців. Місцеві пляжі, наприклад, Всходня, радують відпочиваючих дрібним, м'яким піском і іншими зручностями та розвагами.

Дуже цікаві як місцевим відпочиваючим, так і туристам з різних країн пляжі на півостровах в Польщі. Наприклад, Хель (Hel) в Поморському воєводстві. Це місце облюбували любителі водних видів спорту і просто цінителі гарної природи і чудового відпочинку.

В околицях Труймяста, Словінського Національного Парку, на островах Волин і Узнам є вся необхідна інфраструктура для активного відпочинку на воді.

Молоді, для якої важливі розваги, найбільше сподобається Мельні, яке, без сумніву є приморській столицею клубного життя.

Пляж для активного відпочинку та екстриму є в Дебкі (Dębki).Тут немає великого скупчення людей і можна вдосталь насолоджуватися чистими пляжами і чудовим піском. А «правильний» вітер створює всі умови для занять водними видами спорту. Розташований це місце за прибережним лісом, віддалене від основних маршрутів, і здавна приваблює любителів диких пляжів і виндсерферів.

 

Найсонячнішим балтійським пляжем Польщі називають Криніцю Морську (Krynica Morska). Вважається, що саме в цих місцях сонце світить найяскравіше на узбережжі. А незабутнє враження справляє широкий піщаний пляж Krynica Morska, який неодноразово отримував сертифікат Блакитного Прапора.

Найбільший балтійський курорт Польщі — це Колобжег (Kołobrzeg). Він також славиться прекрасними піщаними пляжами і комплексом розважальних заходів, які навіть у разі поганої погоди не дозволять занудьгувати.

Самий піщаний пляж польської Балтики — це Леба (Łeba). Пляж в Лебе — широкий і мальовничий, а поруч розташований Словинський національний парк, в якому можна побачити унікальні рухомі дюни. Їх називають «ходячими барханами» через переміщення під впливом вітрів. А висота дюн досягає 30 метрів! Любителям величезних «пісочниць» тут неодмінно сподобається, адже ніде не знайдете такої кількості піску на квадратний кілометр, як в Лебе. І якого піску!

Озеро Лебско (Łebsko), утворене річкою Лебою біля однойменного міста, а також Балтійське море і піщана «пустеля» являють собою приклад незвичайного поєднання природних умов.

Найдовший пляж Польщі — Свіноуйсьце (Świnoujście). Цей пляж довжиною близько 10 км розташований на двох островах: Волин і Узнам, які розділені між собою вузькою протокою Свина. Ширина пляжу Свіноуйсьце теж немаленька: 200 метрів, майже як два футбольних поля від воріт до воріт. Однак широка смуга золотистого піску приваблює не тільки розмірами. Вже не один рік поспіль пляж Свіноуйсьце отримує сертифікат Блакитного Прапора. До речі, вода тут трохи тепліше, ніж в середньому по узбережжю Польщі.

Один з привабливих і популярних пляжів — Мендзиздроє (Międzyzdroje). Цей пляж розташований на острові Волін, всього в декількох кілометрах від центру Свіноуйсьце. Про його популярність говорить хоча б той факт, що протягом сезону кількість відпочиваючих у 7 разів перевищує кількість місцевих жителів. А під час липневого Фестивалю Зірок про вільні місця тут можна тільки мріяти.

Тут чисті пляжі, чиста, а головне — тепла вода. Як і в інших випадках на польському узбережжі, основну роль в температурі води в Мендзиздроях грає рельєф дна. Пляж тут йде в воду поступово, вода добре прогрівається.

Безсумнівно, подобається на пляжі Мендзиздроє і любителям дикої природи, на яких чекають прогулянки по лісу і Волинському національному парку. Незвичайне враження справляє чарівний вид на високі скелі.

З дитиною - на польскі пляжі

Варто зазначити, що майже на всіх пляжах і курортах Польщі можна відпочивати з малюками, так як глибини біля берега, за рідкісним винятком, дуже малі.

Крім цього, на офіційних пляжах завжди є рятувальники і виділені «лягушатники» для малюків. Влаштовані вони там, де дрібніше, а вода тепліше. За таким жабником у рятувальників особливий нагляд. Взагалі діти в Польщі оточені турботою та увагою.

Так що поїхати з дитиною на пляж в Польщу, нехай навіть на вихідні, буде дуже доречно. Дорослим теж буде чим зайнятися в момент, поки їх чадо пустує з новими друзями.

Сім'ям з дітьми можна порадити, крім уже згадуваних вище, такі пляжі, як Дарлово, Рева, Бембкі, Ярославець, Рови або Дзвіжино.

Коли не варто купатися

Слід мати на увазі, що в Гданську і Гдині в літні місяці досить часто трапляється цвітіння води, що робить купання небезпечним. Синьо-зелені водорості можуть викликати роздратування шкіри, яке проявляється в її почервоніння і появі неприємного свербіння. При зміні кольору води купання на пляжах забороняється, однак відпочинок можливий на сусідніх ділянках узбережжя, про що при необхідності повідомляють спеціальні інформаційні стенди.

Не тільки відпочивати, а й лікуватися на морських курортах Польщі

Відпочинок на Балтійському узбережжі Польщі можна поєднувати з лікувальними процедурами. Тут багато здравниць, санаторіїв, які використовують для лікування різних захворювань унікальні природні ресурси.

Основні морські курорти Польщі: Колобжег, Криніца Морська, Леба, Мендзиздроє, Свіноуйсьце, Сопот, Устка, Ястарня, Ястшембя Гура, а також невеликий курорт Погожеліца, пропонують можливість лікування від різних захворювань, в тому числі, дихальних шляхів.

Як дістатися до балтійського узбережжя Польщі

З Варшави — авіарейсом до Гданська, далі трансфер на автобусі або таксі.

Другий варіант — автобус або поїзд до балтійських курортів.

Ціни на відпочинок у моря в Польщі

Найдорожчими з курортів визнані Сопот, Свіноуйсьце, Колобжег і Устка.

Значно дешевше можна відпочити в Нехоже і Ровах — тут витратимо на 15-20% менше, ніж в інших приморських регіонах. При цьому більш низькі ціни абсолютно не означають гіршої якості обслуговування.

Де зупинитися на Балтиці в Польщі

Що стосується готелів на польському балтійському узбережжі, то незважаючи на збільшення числа готелів і пансіонатів класу люкс, найбільшою популярністю у відпочиваючих користуються приватні квартири і пансіонати, а також туристичні містечка, яких тут велика кількість.

А за кількістю кафе і ресторанів в приморському регіоні лідирують Труймясто, Свіноуйсьце, Дарлово, Колобжег і Устка.

Пляжний параванінг в Польщі

Пляжі Польщі в останні роки переживають небувалий наплив відпочиваючих, в тому числі, з інших країн. Можливо тому типовий для країни «параван» (пляжна ширма) звернув на себе неабияку увагу.  Це віяння вже охрестили «параванінгом».

Чим більше туристів на пляжі, тим більше бажання відгородити свій шматочок простору. В останні роки типовим став вид польського морського пляжу, засіяного строкатими ширмами, часом настільки щільно прилеглими один до одного, що й кроку ніде ступити. Особливо спритні почали на цьому заробляти. А деякі громадяни примудряються зайняти по 40-50 квадратних метрів «першої лінії» у кромки води. Причому самих їх немає, господарі їдять сніданок або їздять по магазинах, на піску стоять лише натягнуті ширми. Противники цієї «моди» вимагають заборони параванів на пляжах Польщі.

Але модним це явище складно назвати, адже відріз тканини, натягнутий між кілками, встромленими в пісок, був незмінним атрибутом багатьох поколінь відпочиваючих на балтійському узбережжі. Параван на Балтиці продиктований здоровим глуздом, адже вітри тут не рідкість.

 Використання параванів — явище, типове тільки для Польщі. Це означає, що «параванінг» може претендувати на культурну особливість Польщі, на її традицію.

Відео Балтика, Польща

Джерела: Polomedia, Guide.travel.ru, Seainside.club, Travel.ru, Rech-pospolita, Polsha24, Тонкощі туризму