Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Безвізові поїздки в зону Шенгену та країни ЄС мають - короткострокові подорожі.

Можна приїхати в якості туриста, зустрітися з друзями, відвідати родичів, культурні або спортивні заходи, провести бізнес-зустрічі.

Термін перебування на території Євросоюзу обмежений 3 місяцями (90 днів) протягом півроку

При цьому слід враховувати такі нюанси:

  • датою в'їзду вважається перший день перебування на території Шенгену;
  • датою виїзду вважається останній день перебування в Шенгенській зоні;
  • 180-денний контрольний період не фіксований і залежить від дати в'їзду та виїзду з ЄС;
  • відсутність в зоні Шенгену протягом безперервного 90-денного періоду дає право на нове безвізове перебування в ЄС на термін до 90 днів.

Слід зазначити, що періоди попереднього перебування, дозволені по виду на проживання або по довгостроковій візі типу «C» і «D», не враховуються при розрахунку терміну безвізового перебування.

Як розраховувати час перебування в чотирьох країнах ЄС, що не входять до Шенгену?

Йдеться про Болгарію, Кіпр, Румунію, Хорватію. Можна пробути 90 днів в Хорватії, потім, наприклад, 90 днів в Румунії, звідти поїхати на 90 днів у зону Шенгену - і це не буде порушенням.

А ось період перебування на території Ліхтенштейну, Швейцарії, Ісландії та Норвегії (дані держави не відносяться до Євросоюзу, але входять в Шенген) враховується сумарно при визначенні дозволеної кількості - 90 днів. Хоч в будь-який з них, хоч по черзі подорожуючи з однієї в іншу, - на все відводиться 90 днів.

Увага: безвізовий режим не дає права на проживання, працевлаштування та довгострокове навчання в Європі. Для цих цілей, як і раніше, необхідно оформляти відповідну візу - робочу, ділову (бізнес), студентську, або посвідку на проживання.

Юридичний портал України