Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Назвемо основні пункти, які допоможуть вам підготуватися до самостійного подорожі за кордон. Підготовка містить в собі кілька етапів:

 

Перший етап: країна, витрати, віза

Необхідно визначитися, куди ви хочете поїхати, на який час, скільки коштів ви готові витратити.

Важливо зрозуміти та оцінити свої можливості: теоретично по Європі можна і за 1 євро подорожувати, але треба закладати реальний бюджет. Як його визначити? Він залежить від ваших уподобань. А всю необхідну інформацію можна знайти в Інтернеті.

Якщо боїтеся, що не зможете в перший раз все розрахувати, візьміть за основу програму організованого туру з розцінками. Як правило, вартість організованого турагентством відпочинку помітно вище, ніж якби ви спланували все самостійно.

Також зверніть увагу на термін дії вашого закордонного паспорта. Для деяких країн існують обмеження. Наприклад, ви не можете в'їхати в ту чи іншу країну, якщо термін дії паспорта закінчується раніше 3 або 6 місяців з моменту в'їзду. До того ж в певні країни (США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Великобританія) досить складно отримати візу.

Перевірити, чи потрібна вам віза і які вимоги її отримання, можна на спеціальних сайтах. Зокрема, ви можете скористатися довідником для авіакомпаній Тіматік. На сайті ви повинні надати інформацію про себе (ваше громадянство, вид на проживання, країна вильоту і країна прильоту, транзитна країна), і система покаже, чи потрібна вам віза.

Сайти, де можна перевірити інформацію про візи:

KLM. com

Staralliance.com

Другий етап - бронювання авіаквитків

Як тільки ви визначилися з місцем вашого подорожі, склали план поїздки, ознайомилися з процедурою оформлення візи й приблизно розрахували бюджет, приходить час бронювати авіаквитки. Тут діє правило "чим раніше, тим краще". Бажано стежити за акціями та розпродажами від авіакомпаній, підписатися на розсилки - і тоді авіаквиток можна купити значно дешевше.

Шукати квитки краще на великих сайтах-пошуковиках:

Skyscanner

Buruki

Momondo

Aviasales

 Варто придивитися до компаній-лоукост:

Wizz Air

Ryan Air

Easy Jet

Air Asia

Уважно читайте правила бронювання і покупки квитків. Дешеві квитки й квитки, куплені по акціях, часто не можна здавати назад.

 

Третій етап - бронювання житла

Багато посольства вимагають підтвердження броні або оплати житла. Ви можете забронювати номери в готелях, гостьових будиночках або хостелах на спеціалізованих сайтах:

Booking.com

HotelLook.ru

HotelsCombined.com

Hostelworld.com

Якщо ви хочете наймати квартиру у місцевого жителя, то зверніть увагу на сайт Airbnb.com. А якщо скористатися Каучсерфінг, переночувати у місцевих жителів можна абсолютно безкоштовно. Реєстрація на сайті Couchsurfing.org займає кілька хвилин.

При бронюванні житла також варто приділити увагу правилам скасування броні. Деякі пошуковики беруть штраф, якщо ви відмовляйтеся від бронювання. Як правило, штраф становить вартість одного дня в заброньованому вами номері або відсоток від загальної вартості проживання. Для посольства можна знайти варіанти без штрафу за скасування.

 

Четвертий етап - оформлення медичної страховки

Далеко не всі посольства вимагають оформлення страховки, але в разі непередбаченої ситуації вам доведеться оплачувати всі витрати з лікування, що дуже затратно за кордоном.

При оформленні страховки варто враховувати країну відпочинку, час перебування, чи будете ви займатися активним видом спорту (скелелазіння, серфінг, дайвінг, катання на лижах). Оформити страховку можна онлайн, якщо ви не встигли цього зробити до від'їзду.

Варто звернути увагу, що для подорожі в країни Південної Америки й Африки необхідно зробити щеплення. Для деяких країн Африки щеплення від жовтої лихоманки обов'язкове.

 

П'ятий етап - оформлення візи, якщо вона потрібна

Всю інформацію про збір необхідних документів для отримання візи дізнавайтеся на офіційних сайтах посольств і консульств.

 

Шостий етап - збори в дорогу

 

Збори в дорогу - один з найприємніших моментів у плануванні подорожі. До цього моменту всі проблеми позаду, віза є, квитки заброньовані, залишилося уточнити деталі й зібрати валізу.

Перед поїздкою обов'язково зробіть ксерокопію паспорта та важливих документів. Якщо треба, відкрийте додаткову банківську карту; роздрукуйте карти й будь-яку інформацію, яка може стати в нагоді; зберіть аптечку і необхідні для поїздки речі.

Багато починаючих мандрівників роблять одну велику помилку - беруть багато речей. Мало того, що це незручно й важко, так ще й може значно вдарити по бюджету поїздки: лоукост-авіакомпанії безкоштовно дозволяють провозити не більше 7-10 кг у ручній поклажі. Все, що понад, оплачується додатково.

 

Отже, щоб почати подорожувати самостійно, необхідно:

 - Інтернет і вміння шукати потрібну інформацію;

- знання хоча б основ англійської мови або мови тієї країни, куди ви прямуєте (розмовник допоможе);

 - наявність банківської карти міжнародного зразка для бронювання та оплати послуг через Інтернет;

- найголовніше - бажання подорожувати самостійно.

І пам'ятайте: вирушаючи в самостійну подорож, ви отримуєте більше свободи і часу, нових відкриттів і людей. І це тільки ваша подорож!

Джерело: