Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Влада Індонезії ухвалила рішення не закривати острів Комодо, на якому мешкають найбільші ящери в світі, як планувалося раніше. Однак вартість відвідування національного парку, який є об'єктом світової спадщини ЮНЕСКО, істотно зросте.

Закрити острів планувалося з січня 2020 року на рік для того, щоб туризм не заважав процесам спарювання й розмноження тварин, - повідомляє Укрінформ із посиланням на BBC.

Однак зараз міністерство охорони довкілля Індонезії та місцева влада дійшли висновку, що закривати острів не будуть, а запровадять абонементи на відвідування вартістю 1000 доларів. Водночас їх буде два типу: преміум-гості зможуть відвідувати острів Комодо, а решта – інші острови в національному парку, де також живуть варани.

Наразі туристи платять близько 10 доларів за в'їзд на острів.

Крім того, повідомляється, що посиляться заходи щодо захисту драконів. Зокрема, діятимуть більш суворі правила руху круїзних лайнерів. До того ж обмежать кількість людей, що живуть на Комодо, яких також долучать до процесу збереження тварин.

Комодські дракони – найбільші в світі ящірки. Вони можуть сягати до 3 м завдовжки, мають гострі зуби й отруйний укус. Більшість з них – близько 1700 – живуть на острові Комодо, і ще близько 1000 живуть на Рінчі, іншому острові в національному парку.