Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

На маяки Україні відтепер будуть пускати туристів, щоб ті могли ознайомитися з роботою об'єктів, від яких залежить безпека мореплавання. Поки для відвідування є чотири маяки.

Про це заявив міністр інфраструктури України Владислав Криклій, повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу відомства.

«Маяки України відтепер будуть не тільки забезпечувати безпеку на морі, але і гостинно приймати у себе туристів. Таке рішення прийнято на основі світової практики, адже маяки - це не тільки навігаційні об'єкти, але і культурна та історична спадщина України», - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в Міністерство інфраструктури України надходило багато звернень з проханням відкрити маяки для відвідування.

Зараз для відвідування доступні Воронцовський маяк в м Одеса, Сіверсов Передній маяк в м Миколаїв, Генічеський і Станіслав-Аджигольський Задній маяки в Херсонській області. Згодом в Мініфрастурктури планують розширити цей список.

Чиновники запевняють, що такі заходи не перешкоджатимуть роботі маяка, адже для туристів відведено певний час у вихідні дні.

Варто відзначити, що Міжнародна асоціація навігаційного забезпечення мореплавства і маякових служб, членом якої є Україна, рекомендує вживати заходів щодо збереження та маркетингу історичних маяків, інформування громадськості про роль маяків як об'єктів, що забезпечують безпеку мореплавання в водах України. Популяризація маяків дає можливість інформувати громадськість про обов'язки держави по навігаційно-гідрографічному забезпеченню мореплавства, захисту морського середовища, пошуку та рятування на морі.