Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

При Міністерстві культури, молоді та спорту України створено робочу групу з розвитку туризму, яка вже провела своє перше засідання.

На заході зібралося 38 експертів. Учасники представляли, як турбізнес, так і держструктури, і громадські організації. На засіданні були визначені ключові орієнтири для туристичної галузі та шляхи їх досягнення.

Народний депутат 8-го скликання Ганна Романова, яка кілька років очолювала профільний підкомітет з розвитку туризму і курортів, зазначає, що для зростання в'їзного туризму потрібні візова лібералізація і політика гостинності, а також відкриття нових рейсів, перш за все з такими країнами-донорами, як Китай і Індія.

Ще одним важливим завданням залишається потужна і креативна антикризова промо-кампанія на пріоритетних для України ринках.

Анна Романова каже, що всі напрацювання вже є, потрібна лише політична воля для їх втілення в життя.

Аналогічні цілі називає і президент Української асоціації медичного туризму Віолетта Янишевська. Від себе вона додала, що нашій країні потрібні також активне просування на зовнішніх ринках, участь в профільних виставках і конгресах і розробка нормативно-правових актів у сфері медичного і оздоровчого туризму.

Екс-начальник управління туризму та промоції Київської міськдержадміністрації Антон Тараненко висловився на користь того, що новому туристичному керівництву потрібно створити окремий підрозділ, відповідальний за туризм, який діяв би не у складі існуючого міністерства, а окремо. І вкотре закликав не забувати звертатися за консультаціями до турбізнесу, тому що там теж є світлі голови, які точно знають, що і як треба робити і які зміни давно назріли.

Глава Асоціації індустрії гостинності України Олександр Лієв образно назвав основні проблеми туризму в країні «триголовим драконом» (в особі Укрзалізниці, Укравтодору та МЗС (візи).

Учасники засідання повідомляють, що незабаром акумулюють всі напрацювання в Концепцію розвитку туризму, яка буде представлена ​​до кінця вересня. Відзначається, що значна увага в ній буде приділятися подієвому туризму.

Треба сказати, що концепцій і стратегій розвитку туризму туристична галузь побачила вже чимало. Найчастіше з одного документа в інший перекочовували цілі абзаци, але в підсумку все залишалося тільки на папері.

Будемо сподіватися, що перезавантаження влади, уряду і парламенту нарешті стане тим фактором, який зможе змінити ситуацію і домогтися реальних змін в туристичної галузі. Причому не тільки в плані в'їзного та внутрішнього туризму, а і в сфері виїзного, який теж приносить дохід державі, але по суті так ніколи і не був належним чином відрегульований. У тому числі на законодавчому рівні.

 

Вадим Федоров

Experttur