Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

У Біляївці на Одещині планують встановити новий національний гастрономічний рекорд в рамках мультикультурного фестивалю "Дністровська вертута", який буде проходити тут 28-29 вересня.

Як зазначили організатори, на заході спробують створити найдовшу в Україні вертуту, - пише Ukrinform. 

"Для цього (встановлення національного рекорду України" Найдовша вертута України "- ред.) З сьомого ранку до ночі кращі майстри міста будуть в трьох міських закладах - школі №1, в дитячому саду" Капітошка "та ресторані" Дністер "- випікати справжню Біляївську вертуту з картоплею. Її зберуть за годину до свята. Представник книги національних рекордів зафіксує рекорд. Після Вертутою пригощатимуть всіх охочих в обмін на пожертвування. Виручені кошти витратять на установку в центрі міста знаку - "Я люблю Біляївку". Це буде символ не тільки рекорду, але і нашої спільної любові до міста", - відзначили організатори.

Стартує фестиваль "Дністровська вертута" флешмобом "Вертутка". Майже 200 осіб станцюють танець, який буде імітувати процес випікання вертути. Флешмоб зніматимуть з квадрокоптера, тому всі, хто приєднається, отримають шанс увійти в історію міста.

Крім того, відбудуться парад дитячих колясок в кухарському стилі, виступ першого козацького театру "Отаман", конкурс для молодят "Гонки на тачках", великий концерт на головній фестивальній сцені і святковий салют.

Фестиваль буде проходити відразу на декількох локаціях. Так, буде працювати кухня під відкритим небом, де гості зможуть скуштувати українські, болгарські, молдавські, вірменські страви. Крім того, кухари поділяться секретами приготування вертути і мамалиги.

Так само, будуть діяти ярмарок домашньої випічки і хендмейд, виставка-продаж вин від приватних вино-господарств.

У той же час в містечку майстрів для всіх бажаючих будуть проводити різні майстер-класи. А в Молодіжній резиденції проведуть танцювальні батли, конкурс "Хто зверху", організовують безліч атракціонів для дітей і десятки фотозон в етнічному і гумористичному стилі.