Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

«Кладовища» кораблів і безлюдні острови: в Чорнобильській зоні з'являться нові водні маршрути.

Планується, що вже найближчим часом по річці Прип'ять буде ходити невеликий кораблик з туристами, крім цього, можуть бути екскурсії на байдарках.

Вже на наступному тижні в Чорнобильській Зоні можуть запрацювати кілька водних туристичних маршрутів.

Глава Держагентства України з управління Зоною відчуження Віталій Петрук в коментарі Уніан.

 розповів, які цікаві місця можна буде побачити на річці Прип'ять і пояснив наскільки вони безпечні.

Планується, що вже найближчим часом по річці Прип'ять буде ходити невеликий кораблик з туристами, крім цього, можуть бути екскурсії на байдарках. «Коли йдеш по Дніпру - це широка водяна гладь, в Прип'яті - пейзажі. Там є дуже симпатичні острова, які не схожі один на інший: десь все заросло березами, десь вас зустрічають птиці. Прекрасне українське Полісся.

Також, біля берегів можна побачити залишки барж. Але ми розуміємо, що людей цікавить не тільки річка, а й місто Прип'ять, інші об'єкти.

Робитимуться причали як для зручності, так і для безпеки. Основну небезпеку становить не вода, а берег, земля, в якій містяться радіоактивні речовини. Буде радіометричний контроль. Вже розроблено кілька маршрутів. Зараз стверджуємо план впровадження цієї ініціативи. До 18 вересня всі повинно бути готове », - розповідає Віталій Петрук.

За його словами, вчені вже провели дослідження, яке виявило потенційно небезпечні об'єкти. Є припущення, що в затоплених баржах залишається паливо і побоювання, що воно може потрапити в річку. Це питання буде вивчено додатково. Також розглядається питання і про можливість риболовлі в Прип'яті.

«Ми не розглядаємо це питання з точки зору промислового лову. Для спортивної риболовлі треба внести деякі зміни в нормативно-правові акти. Швидше за все це буде зроблено», - говорить Петрук.