Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Відпочинок в Таїланді привертає українців, білорусів, росіян, жителів багатьох інших країн, де відчувається дефіцит тепла і сонця. Але рік у рік дедалі більше наростає потік медичного туризму в цю країну. Багато хто прагне поєднати знайомство з Таїландом і лікування. Що ж являє собою медицина Таїланду?

 

Медичний туризм в Таїланді

Почнемо з цікавого факту: 2017 року Таїланд відвідали 68 тисяч українських туристів, що дозволило Україні вийти на друге місце в Центральній і Східній Європі за кількістю поїздок до Таїланду, поступившись тільки Польщі!

При цьому українці є лідерами в світі за тривалістю поїздок до Таїланду: у 2017 році середня тривалість однієї поїздки українців склала майже 22 дня. А де тривалі поїздки, там і турбота про здоров'я.

Таїланд, поряд з Південною Кореєю і Сінгапуром, входить в трійку найбільших напрямків медичного туризму в Азії. Більш того, Таїланд стрімко наздоганяє Південну Корею, претендуючи стати світовим лідером в якості основного напрямку медичного туризму. У 2017 році 9% з 35 мільйонів відвідувачів Таїланду були саме «медичними туристами».

Під визначенням «медичного» прийнято розуміти туриста, який прямує до іншої країни з основною метою проведення медичної, косметичної або стоматологічної процедури.

За статистикою Міжнародного журналу медичних подорожей, світовий ринок медичного туризму коштує близько 13 млрд. доларів США. Таїланд є третім за величиною бенефіціаром, щорічно отримуючи 600 млн. доларів США.

Щорічно в Таїланд приїжджають 350 тисяч туристів з медичними цілями, які витрачають в середньому по 1 700 доларів США.

Особливою популярністю користуються тут пластична хірургія і косметологія, стоматологія, кардіохірургія.

Що треба знати про медицину в Таїланді

У Таїланді близько тисячі державних і приблизно 450 приватних клінік. Державні лікарні забезпечують гідний сервіс, проте часто бувають переповнені і недостатньо оснащені сучасним обладнанням.

Приватні госпіталі відповідають кращим міжнародним стандартам, в них працюють місцеві лікарі, які пройшли навчання за кордоном, або іноземці: 52 таких госпіталю акредитовані Об'єднаної міжнародною комісією (Joint Commission International, JCI).

Примітка: JCI - світовий галузевий стандарт в галузі охорони здоров'я, де за основу взята практика стандартів США.

Кращі клініки Таїланду

За минулі 20 років Таїланд інвестував в розвиток медичних клінік світового рівня. Країна має 60 медичних об'єктів, удостоєних Золотого стандарту і сотні невеликих клінік, які добре себе зарекомендували. Велика кількість тайських докторів проходять міжнародну підготовку і мають багаторічний досвід роботи.

Більше половини сертифікованих клінік знаходяться в Бангкоку, частина - в Паттайя, Чиангмае, а також на островах Пхукет і Самуї.

Кращу репутацію в країні має найбільший в Азії міжнародний госпіталь Бумрунград (Bumrungrad Hospital) в Бангкоку, він першим в регіоні отримав сертифікат Об'єднаної міжнародної комісії. У рік тут лікується до 500 тис. іноземних пацієнтів.

Також у іноземців популярні Бангкокський клінічний медичний центр (Bangkok Hospital and Medical Center), госпіталь «Бангкок Інтернешнл» (Bangkok International) і багатопрофільна приватна лікарня Бангкока (Bangkok Nursing Home Hospital, BNH).

У Таїланді працюють 64 акредитованих JCL медичних установ, що в три рази більше, ніж в Сінгапурі і в шість разів більше, ніж в Малайзії.

Для іноземних пацієнтів важлива репутація клініки, вартість лікування і терміни

З позитивних сторін медицини Таїланду можна відзначити швидкість прийому пацієнтів. Вона зазвичай складає не більше 30 хвилин очікування. Правда, це можна сказати тільки про приватні клініки. Безкоштовна або недорога медицина в Таїланді може змусити чекати прийому лікаря кілька днів і навіть тижнів.

Після прийому у лікаря в нашій країні пацієнти отримують рецепт на ліки і змушені самі йти в аптеку і купувати потрібні препарати, часто пошук ліків може затягнутися від аптеки до аптеки. У Таї ж ліки видаються прямо на місці, під час оплати рахунку за прийом. Правда вартість їх дещо завищена, в порівнянні з ціною в аптеці, але деякі ліки, які пацієнт може отримати після прийому у лікаря, в аптеках Таїланду не можна купити просто так, зайшовши в аптеку.

Ще з плюсів медицини. Це практично завжди усміхнений персонал. І навіть не має значення, приватна клініка або державний госпіталь, ставлення незмінно доброзичливе. Це вигідно відрізняється від нашої країни, де посмішки лікарів і медперсоналу при прийомі - це швидше виняток.

З мінусів тайських клінік можна згадати про любов до антибіотиків. Тайські лікарі, з легкої руки, призначають антибіотики, де їх використання більш ніж сумнівно. Навіть при протіканні хронічного захворювання, де використання антибіотиків не потрібно, їх призначають «про всяк випадок».

Якщо раніше ми відзначали короткий час очікування, коли тебе прийме лікар, то тривалість спілкування з лікарем стає неприємною несподіванкою. Не більше 5 хвилин на пацієнта! Неприємна різниця з прийомом в українських клініках, де відводиться ніяк не менше 15 хвилин на пацієнта.

Через явно недостатню кількість часу, витраченого на прийом пацієнта, діагнози, якщо порівнювати їх з нашими звичними, поставленими українськими лікарями, відрізняються своєю узагальненістю і простотою. Часто в карті пишуть просто «інфекція» і призначають відповідні антибіотики, в залежності від того, що у людини болить, горло або живіт, іноді в парі з парацетамолом.

Так само люди, які зіткнулися з тайської медициною, відзначали, що при наявності будь-якого більш складного захворювання або труднощів в постановці діагнозу, тайські лікарі недостатньо контактують між собою, навіть в стінах однієї установи, нехай навіть і елітної приватної клініки. Ви робите аналіз у одного доктора, приносите його іншому, а той, у свою чергу, призначає вам провести той же аналіз. Така відсутність взаємодії докторів викликає здебільшого здивування.

Якщо ти приїжджий і не володієш місцевою мовою, то дуже важко знайти інформацію про конкретних лікарів, репутацію, кваліфікацію. А якщо перебирати лікарів, то це неминуче виллється «в копієчку», ціни в Таї далекі від демократичних.

Якщо робити якісь висновки, то можна сказати, що медицина в Таїланді розвивається небувалими темпами. Керівництво країни націлене на поліпшення якості обслуговування і надання медичної допомоги. Намагаються залучити якомога більше людей, з різних країн, у медичний туризм. Розвивають страхову медицину. В основному туристи, які купують медичну страховку і скористалися нею в Таїланді, відзначають високий рівень обслуговування і оперативність медичних послуг.

Джерело: Docacademy