Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Медичний туризм набуває все більшої популярності у жителів різних країн. Хтось їде лікуватися за кордон тому, що в рідній країні медицина обходиться занадто дорого, хтось - тому що на батьківщині рівень охорони здоров'я не особливо високий. А хтось їде лікуватися в ту країну, де застосовують не дуже поширені, а часто навіть унікальні, і в той же час ефективні методи позбавлення від різних захворювань і не менш ефективні способи зміцнення здоров'я. Одним словом, лікування за кордоном, яке ще десять років тому було доступно тільки заможним людям, сьогодні стає все більш затребуваним. Ринок медичного туризму зростає, і це загальносвітова тенденція.

 

Медичний туризм: що це значить?

Як відповідь на це питання скористаємося визначенням з Вікіпедії: Медичний туризм означає отримання планових медичних послуг за межами регіону проживання, поєднання відпочинку за кордоном з отриманням висококваліфікованої медичної допомоги.

Країни з розвиненим медичним туризмом

Щороку близько 30 мільйонів чоловік по всьому світу виїжджають за кордон для лікування, діагностики і реабілітації. Найбільше таких туристів в США - понад півтора мільйона американців щорічно відправляються поправляти здоров'я в закордонні клініки. Росіяни теж користуються можливістю пройти лікування за кордоном, проте їх набагато менше - приблизно 20 тисяч осіб на рік. Однак ця цифра щорічно зростає майже на 30%. Таке зростання обумовлене двома причинами. По-перше, найбільші закордонні клініки, залучаючи клієнтів, надають знижки пацієнтам з-за кордону, що робить лікування більш доступним. По-друге, розвивається ринок агентств, що займаються організацією лікування за кордоном, - ці компанії беруть на себе всі турботи про переговори з клініками та лікарями, надають супроводжуючих і перекладачів.

У провідних зарубіжних клініках лікують найрізноманітніші захворювання. Серед росіян особливо популярно лікування раку за кордоном: багато німецьких, корейських та ізраїльських клінік мають набагато кращі можливості для боротьби з онкологічними захворюваннями, ніж російські. Популярно також лікування безпліддя, зокрема методом ЕКЗ. Дуже багато наших співвітчизників виїжджає за кордон для лікування захворювань серця, судин, печінки і опорно-рухового апарату. Окремо варто згадати пластичну хірургію - за красою люди зазвичай їдуть до Таїланду, Південної Кореї або США.

Цікавий факт. Найчастіше росіяни вибирають для лікування Ізраїль - сюди їде близько 48% всіх пацієнтів. Азіатським докторам з Японії, Таїланду, Південної Кореї і Сінгапуру довіряють своє здоров'я 28% пацієнтів. На третьому місці Європа (Німеччина, Чехія, Фінляндія) з 20%. У США їде лише 4% - медицина тут хороша, проте дуже дорога.

Вартість лікування за кордоном

Вартість лікування за кордоном складається з вартості власне медичних послуг, розміщення, ціни віз та авіаквитків. Зрозуміло, рівень цін залежить як від самої клініки, так і від країни, в якій вона розташовується.

Найдорожче лікування за кордоном - в США. Звичайний первинний прийом тут може коштувати 100-300 доларів, і це тільки за консультацію. Приблизно такий же рівень цін в Австрії і Швейцарії. Втім, на території решти Європи, зокрема в Чехії і Німеччини, ціни вже доступніше.

Якщо Старий і Новий світ все ще залишаються напрямком для заможних пацієнтів, то лікування за кордоном в країнах Азії доступно. В останні роки експерти індустрії медичного туризму відзначають, що Південно-Східна Азія приваблює все більше пацієнтів. Рівень медицини тут такий же, як в Європі і Америці (а в деяких областях - набагато вище), ціни і на медичне обслуговування, і на розміщення значно нижче.

Щоб не бути голослівними, наведемо приклад: пластична операція зі зміни форми носа в США обійдеться в середньому в 10000 доларів, в європейських клініках - 7000-9000 доларів, в Ізраїлі - близько 6000 доларів. При цьому та ж сама операція в одній з кращих клінік Південної Кореї коштує 3000-5000 доларів, а в Таїланді - 2800-4000 доларів.

Затребувані країни для лікування: ціна не має значення?

Експерти Російської асоціації медичного туризму (АОММТ) склали рейтинг найпопулярніших у росіян країн для медичного туризму.

Німеччина - абсолютний лідер. Російські пацієнти щорічно забезпечують німецьким лікарям близько 35% всіх доходів. В основному сюди їдуть для лікування онкологічних захворювань, безпліддя і серцево-судинних захворювань. Серед пацієнтів німецьких клінік багато жінок, які приїжджають до Німеччини для ведення вагітності та пологів. Словосполучення «німецька надійність» і «німецька якість» в повній мірі відносяться і до медицини - рівень охорони здоров'я в країні надзвичайно високий. При цьому ціни в німецьких клініках фіксовані, а заборона на підвищення цін для іноземців закріплена законодавчо. До мінусів лікування за кордоном в Німеччині можна віднести високу вартість і лікування, і проживання, а також необхідність оформлення візи.

Ізраїль - колись ця країна була найпопулярнішим напрямком. Але в останні пару років кількість російських пацієнтів знижується приблизно на 25% в рік. Проте сюди приїжджає багато онкохворих - ізраїльські лікарні відомі своїми досягненнями в лікуванні раку. Тут також успішно лікують захворювання опорно-рухового апарату, закріплюючи ефект в санаторіях Мертвого моря.

Фінляндія - сюди щороку приїжджає приблизно 20 тисяч росіян. Найпопулярніші послуги - комплексні обстеження, а також ведення вагітності й пологів. Фінляндія знаходиться дуже близько до обох столиць, в місцевих лікарнях не бракує в російськомовному персоналі, а вартість лікування і обстежень нижче, ніж в Німеччині, при тому що рівень медицини тут цілком європейський.

Чехія - ця країна була відома своїми SPA-курортами ще в XIX столітті, коли весь колір аристократії їздив сюди «на води». І до сих пір в Чехію щорічно приїжджає 10 тисяч росіян. На бальнеологічних курортах Чехії лікують захворювання печінки, серця і нирок, безпліддя і захворювання опорно-рухового апарату. У Чехії велике російське співтовариство, в кожній лікарні є російськомовні співробітники.

Китай - це напрямок щорічно вибирають 7 тисяч російських пацієнтів. Багатьох приваблює можливість поєднання найсучасніших методів лікування і традиційної китайської медицини. Головний козир Китаю - швидкість. Будучи дуже працьовитою нацією, китайці готові працювати без вихідних, і багато пацієнтів відзначають, що для швидкого проходження обстеження Китай - найкраще місце.

Де за кордоном дешевше лікуватися

Найпопулярніші країни для медичного туризму - не найдешевші. Але складено список країн, лікування в яких обійдеться найдешевше.

Індія - це дійсно найдешевше місце для отримання висококваліфікованої медичної допомоги. Індійські лікарі - фахівці міжнародного класу, за плечима у більшості з них - стажування в Європі і США. Технічне оснащення хороших лікарень також відповідає найвищим стандартам. Коронарне шунтування тут обійдеться в 5000 доларів, тоді як в США за ту ж операцію доведеться заплатити 55 000 доларів. Індія могла б стати світовим лідером медичного туризму, якби не важкий клімат, несприятлива епідеміологічна обстановка і загальна атмосфера - при всіх своїх перевагах Індія - країна дійсно дуже бідна і дуже брудна.

Малайзія є однією з найбільш високорозвинених країн Південно-Східної Азії. І медицина тут дійсно хороша. Заклади охорони здоров'я дотуються на державному рівні, і місцевим жителям доводиться оплачувати лише 2% від вартості будь-якого лікування. Втім, навіть для іноземців ціни невисокі - коронарне шунтування тут обійдеться в 9 000 доларів. Дещо дорожче, ніж в Індії, але все ще більш ніж доступно.

Білорусь не асоціюється у росіян з медичним туризмом, і даремно - тут працюють талановиті лікарі, а кращі лікарні оснащені найсучаснішим обладнанням. Великий плюс лікування в Білорусії - простий візовий режим і відсутність мовного бар'єру. Ціни порівнянні з малазійськими, при цьому до Білорусії простіше і швидше дістатися.

Таїланд давно вважається однією з кращих країн для проведення пластичних операцій, але цим можливості тайської системи охорони здоров'я не обмежуються. Таїланд - високорозвинена країна, і медицина тут - одна з кращих в світі. За рівнем обслуговування та комфорту навіть недорогі тайські медичні центри набагато випереджають російські клініки, тут працює чимало висококласних фахівців як з Таїланду, так і з Європи. Це позначається і на цінах - вони вище, ніж в інших країнах Азії. Те ж коронарне шунтування тут обійдеться в середньому в 10 000 доларів.

Сінгапур, будучи вельми дорогою країною, пропонує цілком доступну медицину. За даними агентства Bloomberg, Сінгапур знаходиться на другому місці в світовому рейтингу країн з найефективнішим охороною здоров'я. І це цілком заслужено. Більшість сінгапурських медцентрів контролюється державою, вони оснащені інноваційним обладнанням, а сінгапурські лікарі відомі по всій Азії своєї високою кваліфікацією. Лікування в Сінгапурі нічим не поступається лікуванню в кращих європейських клініках, але вартість його набагато нижче - шунтування тут обійдеться приблизно в 15 000 доларів.

Південна Корея: перспективний напрямок для лікування за кордоном. Південна Корея поки не увійшла в ці списки, але експерти не сумніваються, що в найближчі роки вона буде лише набирати популярність. Вже сьогодні все більше росіян їдуть на лікування не в Європу, а в Азію. Південна Корея - одна з найбільш високорозвинених країн регіону, тут помірний клімат, простий візовий режим, невисока вартість проживання, але головне - надсучасні багатопрофільні лікарні, оснащені за останнім словом техніки. Багато виробників медичного обладнання базуються в Кореї, так що апаратура тут дійсно найсучасніша. Професіоналізм лікарів також високий - для того, щоб отримати дозвіл на роботу в Південній Кореї, студенти-медики навчаються 11 років і проходять стажування у відомих лікарнях Європи, США і Японії. Відбір вкрай жорсткий, і до права лікувати людей допускається не більше 1% всіх студентів.

Росіяни вийшли на третє місце серед іноземних пацієнтів корейських медичних центрів. На першому місці знаходяться китайці, а на другому - американці. Довга дорога до Кореї не зупиняє громадян США, оскільки навіть з урахуванням витрат на авіаквитки та проживання корейська медицина дешевше американської при подібному рівні сервісу.

Примітка: ціни в статті вказані на початок 2017 року.

Джерела: Комсомольська правда. Ру, Вікіпедія