Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Один з кращих варіантів - відправитися в село Колочава Міжгірського району Закарпатської області.

Ціла долина прекрасних квітів, які перебувають на межі зникнення і занесені до Червоної книги, розквітає щовесни в селі Колочава.

З середини березня і до середини квітня в кожному дворі тут розквітає перша весняна квітка-крокус.  Схили й долина стають фіолетового кольору, немов їх накрили кольоровим покривалом.

Крокус - наукова назва, латинська - Шафран Гейфеля – це зникаюча рослина, росте в лісах, на степових схилах і гірських луках Карпат.

Стародавні греки вважали крокус символом щастя і Аврори - міфічної богині ранкової зорі.

Долина крокусів - не єдина пам'ятка села Колочава, яке називають селом десяти музеїв.

Найбільший з десяти музеїв - «Старе село», перший сільський музей архітектури та побуту в Закарпатті, який відтворює матеріальне, духовне та культурне життя на Верховині.

Знаходиться село Колочава в 30 км від озера Синевир (на знімку).

Між іншим, Колочава є найдовшим селом в Україні: його протяжність становить понад 40 кілометрів.

У Колочаві є все, а раптом чогось немає, - це знайдуть і доставлять.  При цьому тут не знайдете нічних клубів, пафосних ресторанів і т.д.

Проживання в Колочаві.  Місцевий преміум-готель "Ажіо" на 30 місць.  Затишно, цивілізовано, сауна в готелі, зручності в номері, а тутешня кухарка посіла перше місце на фестивалі місцевого національного блюда - кнедлики.  Тому вимагайте у пані Лялі кнедлики і смачний суп з білих грибів. Вартість номера для сім'ї з трьох осіб - 250 гривень.

Є й альтернатива - садиба Миколи Марковича: дерев'яний будиночок з лазнею на сім місць (60 грн. За місце).

"Ніч у музеї" в Хатині Лісоруба - 20 грн.

З харчуванням у Колочаві проблем немає.  Тут готують смачно, недорого, а порції величезні.  Наприклад, тарілка з сімома сирниками з домашньою сметанкою - 20 гривень.  Велика чашка чаю - вісім гривень.

Поїсти можна й в кафе.  Але краще і правильніше харчуватися там, де ви живете - місцеві жителі готують чудову домашню їжу з національним колоритом.

Колочавський музей «Старе село» щорічно потопає в фіолетових кольорах, які в народі називають брандушки, маслянками або Серенко.

У Колочаві багато розваг

У музеї під відкритим небом "Старе село" представлена ​​справжня церковно-парафіяльна школа, майстерня лабутенів середини минулого століття і справжнісінька вузькоколійка, яку зберегли селяни ще з 1959 року, коли її використовували для перевезення лісу.  Зараз на ній катають туристів.

Крім того, там є спецнамети, де можна зупинитися на нічліг всього за 20 гривень зі зручностями.  Екскурсовод-адміністратор "Старого села" Василь Дербак розповідає так, що можна заслухатись.  Він знає про Колочаву все.

Музей "Стара школа" – зразок радянської школи у всіх подробицях, аж до інформаційних табличок.

«Любов і папуги" Василя Макара: єдина в Україні приватна птахоферма з понад 2000 видів папуг і голубів. А ще Василь Макар знає пташину мову і розуміє, про що вони говорять один з одним і з вами.

Бджолина лікарня і Чарівна Пасіка.  Лікування бджолами відбувається в маленькому дерев'яному будиночку, де встановлена ​​лежанка, під якою гудуть 300 тисяч бджіл.  Це дає позитивні емоції, а суглоби починають краще працювати.  Послуга коштує 50 гривень за годину.

І головне враження від подорожі - сходження на Стримбу.  Тут можна зробити панорамні фото неймовірної краси найвищої точки з відміткою "Стримба. 1719 р." біля хреста.

Окремої розповіді заслуговує школа вівчарства, яка знаходиться високо в горах.  Пастухи живуть там все літо - пасуть і доять селянських овець та кіз, роблять сир, бринзу.

Біля намету завжди горить вогонь - традиція справжніх пастухів, бо вогнище ніколи не повинно згаснути.

У Колочаві також є ферма з вирощування форелі, чани з мінеральною живою водою, заповідник з ведмедями, озеро Синевир неподалік, і ще 101 розвага.

Колочава однаково підходить всім: закоханим романтикам, сімейним парам із стажем і дітьми, компанії друзів і навіть одинакам в пошуках істини.

У Колочаву варто приїхати хоча б раз.

 

Коли їхати у квітучу долину?

Долина крокусів (шафранів) розквітає приблизно в середині березня і радує туристів своїми пахощами близько двох тижнів, проте все залежить від погоди ...

Як дістатися до села Колочава:

Колочава знаходиться на відстані 27 км від міста Міжгір'я (районного центру) і 58 км від міста Хуст.  Але і від Хуста краще їхати через Міжгір'я.  Такий маршрут всього на 20 кілометрів довший (загальна протяжність маршруту Хуст - Міжгір'я -Колочава -78 км), але значно комфортніше і такий же за часом (у зв'язку з неякісною дорогою на шляху Хуст - Колочава).  Крім того, шлях проходить через Синевирський перевал, який є одним з найкрасивіших в Україні як взимку, так і влітку.

 Відео з Долини крокусів

 

 Джерела: Quick-trips.com, Ru.tsn.ua