Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Напевно, не всі знають про цю невелику країну, де можна всього лише за кілька днів насолодитися відпочинком і отримати яскраві враження.

Сан-Марино - одна з найменших держав на Землі (після Монако і Ватикану) і найстаріша держава Європи, з усіх боків оточена територією Італії.  На північному сході країна межує з регіоном Емілія-Романья, на південному заході - з регіоном Марке.

Територія Сан-Марино складається з 9 древніх фортець (або міст-комун), включаючи і саму столицю з однойменною назвою, що виникли на місці перших поселень: Аккуавіва, Борго-Маджоре, Доманьяно, Кьесануова, Монтеджардіно, Серравалле, Фаетано, Фьорентіно.

Жителі Сан-Марино пишаються своєю історією, шанують традиції і роблять все, щоб слава про маленьку горду республіку розносилася по світу.  Саме тому гостей тут зустрічають привітно, годують смачно й розважають чудово: влаштовують гучні фестивалі і ярмарки, організовують музеї з цікавими експозиціями, обладнають оглядові майданчики з неймовірними панорамами, відкривають аутлети з рекордними знижками.  А головне, бережуть багатющу спадщину предків: пам'ятки Сан-Марино - величаві фортеці, церкви й палаццо - жива ілюстрація до саг про героїчне минуле бабусі-Європи.

Сан-Марино - улюблене місце для мандрівників, щорічно його відвідують мільйони туристів з усього світу.

 Регіони та курорти Сан-Марино

Столиця республіки - місто-комуна (або, як їх тут називають, кастеллі) Сан-Марино.  Тут базуються уряд, всілякі державні установи, редакції місцевих газет.  Але потрапив сюди, турист навряд чи зацікавиться атрибутикою сучасності: древній Сан-Марино - справжній музей під відкритим небом, що розкинувся на вершині гори Монте-Титано.

Кам'яні будинки під черепичними дахами, що тісняться на вузьких звивистих вуличках, ошатні площі і легендарні пам'ятки (наприклад, три середньовічні вежі, зображені на гербі) - ось портрет однієї з найбільш компактних і мальовничих столиць світу.

На півночі розташований Кастеллі Серравалле - найбільш густонаселений муніципалітет республіки.  Тут б'ється спортивне «серце» країни: Олімпійський і бейсбольний стадіони вміщають тисячі глядачів і приймають найбільші міжнародні змагання.  Ті, хто далекий від спорту, оглядають середньовічну фортецю, гуляють по парках і шопяться в знаменитому на всю Європу аутлеті.

Другий за кількістю жителів населеного пункту Сан-Марино - Борго-Маджоре, раніше іменувався Меркатале - «ринок».  Торгівля кипить тут і до цього дня: площа Пьяцца-Гранде славиться шовком, кришталем та іншими високоякісними товарами. 

У Кастеллі Доманьяно примітна сторожова вежа Торрачія, у Фьорентино - руїни колись неприступних замків.  Аккуавіва забезпечує країну питною водою, а Монтеджардіно - цінними кадрами: тут знаходиться єдиний в Сан-Марино університет.

Розваги та визначні пам'ятки Сан-Марино

Найбільш впізнавана пам'ятка Сан-Марино - комплекс веж, що вінчають гору Монте-Титано.  Найдавніша з них, Гуаїта, з 10 століття служила в'язницею.  У вежі Цеста, побудованої сторіччям пізніше, колись розміщувався військовий гарнізон, а сьогодні - музей з багатою колекцією зброї різних епох.  Мініатюрна Монтале, оточена скелями, закрита для відвідування.

Не менш популярний у туристів палац Палаццо публіці, що красується на площі Свободи.  В ошатній неоготичній будівлі проводять важливі державні церемонії, в інші дні розкішними інтер'єрами може помилуватися кожен охочий.  Головний храм Сан-Марино - білосніжна Базиліка-дель-Санте в неокласичному стилі.  Центральний вівтар прикрашений статуєю святого покровителя міста, мощі якого спочивають тут же.

Захоплені історією туристи не залишають без уваги Державний музей з археологічними знахідками і арт-об'єктами.  Шанувальникам живопису нового часу припаде до душі Галерея сучасного мистецтва Сан-Марино.

У Кастеллі Борго-Маджоре варто відвідати ярмаркову площу П'яцца-Гранде, витончену Годинну вежу, церкву Св. Антімо і величний монастир.  Тут же знаходиться Музей автомобілів: чарівні ретро-машини є сусідами з надшвидкісними болідами «Формули-1».

Архітектурна домінанта Кастеллі Доманьяно - фортеця Торрачія, століттями грала ключову роль в обороні Сан-Марино.  Монтеджардіно примітний монументальними руїнами, єдиним в країні університетом і церквою Св. Лоренцо із середньовічними фресками.

Фьорентино - земля замків: коли-то їх тут було цілих три, а нині про колишню розкіш нагадують лише мовчазні камені. 

 Вісім речей, які треба зробити в Сан-Марино

  • Піднятися до Трьох башт і насолодитися фантастичним видом на Адріатику.
  • Оглянути всі 9 кастеллі, знайшовши в кожному щось особливе.
  • Порівняти з оригіналом зображення неокласичної базиліки на десятицентовій монеті.
  • Дізнатися старовинний рецепт приготування пасти «строццапретті».
  • Побувати в Музеї тортур знарядь і порадіти тому, що на дворі не середньовіччя.
  • Поглянути на статую Свободи, що разюче відрізняється від своєї нью-йоркської тезки.
  • Поповнити гардероб в знаменитих аутлетах, вклавшись в смішну за європейськими мірками суму.
  • Поспостерігати за урочистою зміною гвардійської варти, щодня проходить у Палаццо публіці з травня по вересень.

 

 Джерело: Toнкості туризму