Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Плануючи подорож до Польщі, можна приурочити поїздку до якого-небудь польського свята, щоб отримати ще більш яскраві враження про країну. У любому випадку не зайве мати на увазі календар основних свят і пам'ятних дат.

1 січня - Новий рік в Польщі

1 січня Польщі, як і в більшості країн світу, святкується Новий рік (Nowy Rok). «Куди підеш на Сильвестра?», - запитують в Польщі, що означає: «Де будеш зустрічати Новий рік?». Новий рік починають зустрічати 31 грудня, близько 20.00.

6 січня - Свято Богоявлення в Польщі.

Свято Богоявлення (грец. Θεοφάνια), нарівні з Великоднем і П'ятидесятницею, є найдавнішим християнським святом. Присвячено свято народженню Ісуса Христа і подіям, які це супроводжували.

21 січня - День бабусі в Польщі.

Щорічно 21 січня в Польщі відзначається дуже добре свято. Маленькі і дорослі онуки вітають своїх бабусь з їх «професійним» днем - Днем бабусі (Dzień Babci), який веде свою історію з 1964 року.

22 січня - День дідуся в Польщі.

Дивно було б, відзначивши День бабусі, не згадати про дідусів... Тому після Дня бабусі онуки вітають своїх дідусів уже з їх святом.

27 січня - День пам'яті жертв Голокосту в Польщі.

Дата 27 січня для поляків особливо важлива. Саме на території Польщі діяв концтабір Освенцим - символ жорстокості і людиноненависництва. Цей концтабір був найбільшим серед інших «фабрик смерті».

14 лютого - День Святого Валентина (День всіх закоханих) в Польщі.

14 лютого в Польщі, як і в багатьох країнах світу, відзначається День Святого Валентина (Valentine's Day) або День всіх закоханих. Вважається, що День Святого Валентина існує вже більше 16 століть.

8 березня - Міжнародний жіночий день в Польщі.

Міжнародний жіночий день (Międzynarodowy Dzień Kobiet) в Польщі відзначається 8 березня з такою ж наснагою, як і в інших країнах пострадянського простору.

1 квітня - День сміху (День дурня) в Польщі.

День дурня (April Fools 'Day або All Fool's Day) або День сміху - це міжнародне свято, що відзначається в усьому світі 1 квітня. І Польща також любить це свято. У Польщі воно називається Prima aprilis (Перше квітня).

21 квітня - Пасха в Польщі (2019).

Дата свята унікальна для кожного року. У 2019р. ця дата - 21 квітня.

Великдень - християнське свято на честь воскресіння Ісуса Христа, що відзначається католицькою церквою в першу неділю після повного місяця і після весняного рівнодення (між 22 березня і 25 квітня). Назва свята походить від єврейського «Песах».

3 травня - Національне свято Третього травня в Польщі.

Щорічно 3 травня в Польщі відзначається державне свято - Національне свято Третього травня (Święto Narodowe Trzeciego Maja) або Свято Конституції 3 травня (Święto Konstytucji 3 Maja), присвячене річниці прийняття конституції.

8 травня - День звільнення від фашизму в Польщі.

У листопаді 2004 року Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією №A/RES/59/26 проголосила 8 та 9 травня Днями пам'яті і примирення (Time of remembrance and reconciliation), визначаючи, що держави-члени можуть мати свої Дні перемоги та ін.

26 травня - День матері в Польщі.

У травні стоїть сонячна погода, пробудження весни наводить на думки про народження... День матері в Польщі (Dzien Matki) – красиве і тепле свято.

15 серпня - Свято Війська Польського.

Свято Війська Польського (Święto Wojska Polskiego) відзначається в країні щорічно 15 серпня в пам'ять про Варшавську битву, яка відбулася в серпні 1920 року між Червоною Армією і Військом Польським під час радянсько-польської війни 1919-1921 р.

14 жовтня - День національної освіти в Польщі.

14 жовтня в Польщі відзначають День національної освіти (Dzień Edukacji Narodowej). Раніше в цей день в країні відзначали День вчителя (Dzień Nauczyciela), тому і сьогодні його вважають професійним святом всіх вчителів, викладачів.

2 листопада - День поминання покійних в Польщі.

По суті, вже 1 листопада відзначають День всіх святих в Польщі. У День поминання, який в Польщі традиційно відзначається 2 листопада, поляки поминають і шанують пам'ять про померлих, запалюють на їх могилах лампади, кладуть хризантеми. Це день глибоких роздумів і спогадів.

11 листопада - День незалежності Польщі.

Національне свято незалежності (пол. Narodowe Święto Niepodległości) відзначається щорічно 11 листопада на честь проголошення незалежності держави від панування Німеччини, Росії та Австрії в 1918 році.

30 листопада - День іменин Андрія в Польщі.

День Святого апостола Андрія в Польщі святкується як Анджейкі. Назва цього свята походить від імені «Анджей» (Андрій) - одного з найпопулярніших чоловічих імен в Польщі. Це свято, що відноситься до народних, святкується в ніч з 29 на 30 листопада.

6 грудня - День Святого Миколая в Польщі.

У Польщі день Святого Миколая, що відзначається 6 грудня, називається Миколайки. У цей день католики вшановують пам'ять святого Миколая, покровителя мандрівників і дітей. День Святого Миколая має релігійне коріння і традиції святкування.

24 грудня - Святвечір в Польщі.

Святвечір, що відзначається щорічно 24 грудня, не є в Польщі вихідним, але в другій половині дня не працюють вже установи, офіси, магазини. Напередодні Різдва, коли сходить в небі перша зірка, вся сім'я в ошатному вбранні зустрічається на урочистій вечері.

25 грудня - Різдво в Польщі.

Різдво в Польщі, як і в багатьох європейських країнах, святкується 25 грудня. Після святвечора, о 12 годині ночі, в костелах країни починається різдвяна меса. У перший день різдвяних свят - 25 грудня - члени сім'ї зустрічаються за столом на урочистому сніданку. На другий день поляки ходять в гості до родичів або приймають гостей у себе вдома.

 

Джерело: Calend.ru