Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Поляки - народ доброзичливий й працьовитий, а деякі з польських звичаїв дуже своєрідні.

 Різдвяний стіл: зайва тарілка та сіно під скатертиною

Релігійні поляки кладуть сіно під святкову скатертину, як символ Христових ясел.  Другий невід'ємний атрибут свята - додаткова порожня тарілка.  Несподіваний гість в домі в різдвяний вечір - добрий знак і боже благословення.  Поляки переконані: ніхто не повинен бути голодним і самотнім в Різдво.

 Великдень: просто додай води

Пасхальна традиція Śmigus Dyngus ( «облити перехожих») нагадує «День Нептуна».  Люди озброюються водяними пістолетами, лійками, пляшками - всім, у що тільки можна налити рідину і масово обливають один одного водою.

Подвійне вбивство опудала Marzanna в ім'я весни

З цим язичницьким ритуалом католицька церква боролася до початку 20 століття, але безуспішно.  Поляки, як і раніше, практикують традицію спалювання і утоплення в перший день весни ляльки з соломи, полотна й стрічок, яка символізує Можанну - слов'янську богиню смерті і зими.  Цим вони пробуджують природу і прискорюють прихід тепла.

 Польські пляжі: прийшов - відгородився

На польських пляжах прийнято огороджувати територію навколо себе парканчиком.  Поляки приносять цей аксесуар з собою.  Для них відгородити зайнятий клаптик пляжу від інших - це природно й звично.

 Сендвіч по-польськи - зовсім не сендвіч ...

А канапки (kanapka).  Або просто відкритий бутерброд.  Шматочок хліба з різними інгредієнтами - найпопулярніша польська закуска.  Звичного сендвіча ви швидше за все в Польщі не знайдете, зате канапки - на кожному кроці.

 По гриби, по ягоди

Поляки - фанати збирання.  Вони обожнюють збір грибів та ягід.  Вибираються в ліс цілими сім'ями, а діти з дитинства вчаться розрізняти гриби.  Все зібране поляки із задоволенням готують і консервують.

 Польське весілля: божевілля довжиною в два дня

Традиційно очепіни (oczepiny) - обряд переходу нареченої в статус заміжньої жінки, а фактично - весільні ігрища.  На польському весіллі може статися, що завгодно.  Адже конкурси та забави іноді переходять межі дозволеного.

Друга яскрава особливість весільних гулянь - поправини (poprawiny).

Це продовження святкування на другий день.  Гості знову збираються разом і гуляння розпочинаються з новою силою.

 Джерело: PolskiPapa