Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Якщо поїхати в столицю Нідерландів вдається тільки на три дні, що можна побачити за цей час?

Не зайве нагадати, що Амстердам - ​​це столиця Нідерландів. У складі держави є Північна й Південна Голландія, а також ще з десяток інших провінцій.  Але ми часто називаємо Нідерланди Голландією. Хоча це неправильно, жителі країни не ображаються ...

Якою мовою говорять в Голландії?  Голландська - національна мова, але й англійська тут в ходу, і німецька, і французька.

Отже, ви в столиці Нідерландів.

День перший в Амстердамі

Якщо ви прибули до столиці Нідерландів на поїзді, то майте на увазі: в декількох хвилинах ходьби від Центрального вокзалу можна побачити кілька основних визначних пам'яток міста - площу Дам, район червоних ліхтарів та ін.

Прилетівши на літаку, спочатку потрібно буде дістатися з аеропорту Схіпхол в центр. Найзручніше скористатися поїздом: до станції Amsterdam Centraal - Центрального вокзалу - їхати 20 хвилин.  Вартість квитка 5 євро, вночі поїзди відправляються щогодини.

Автобус № 197 йде до Музейної площі, квиток коштує 5 євро. Поїздка на таксі обійдеться в 40-50 євро.

Площу Дам легко дізнатися по білому Національному монументу, вона знаходиться на перетині вулиць Дамрак і Рокин. У південно-східному напрямку від площі - знаменитий район червоних ліхтарів, в західному - Королівський палац і Нова церква.

Район гріха краще відвідувати ввечері, а за транспорт можна не переживати - вночі курсують автобуси.

Днем добре прогулятися по центру столиці Нідерландів. Королівський палац - це діюча резиденція монархів, тому помилуватися внутрішнім оздобленням можна не завжди. Іноді палац відкритий для відвідувань (з 11 до 17), вхід коштує 10 євро. Поруч розташовані знаменитий музей воскових фігур Мадам Тюссо (вхід 22 євро) і Нова церква - храм в готичному стилі.

Історичний центр Амстердама подивитися за один день не важко - він досить компактний, його можна обійти пішки. Любителі велосипедних прогулянок легко знайдуть велопарковки, які тут на кожному кроці.

Кращу сувенірну продукцію, свіжі квіти, насіння та цибулини рослин можна купити на Квітковому плавучому ринку - Bloemenmarket. Ринок на каналі Сингл існує вже понад 100 років. Раніше там стояли човни з товаром, зараз всі павільйони стаціонарні. Ринок відкритий в будні з 9 до 17:30, а у вихідні дні з 11 ранку.

Неподалік від ринку знаходиться сирна лавка Reypenaer, де можна покуштувати і придбати справжній голландський сир, середня вартість 5-9 євро. Біля Квіткового ринку з боку Koningsplein знаходяться павільйони з голландським оселедцем, їх легко впізнати по напису Vis або Verse Haring.  Варто рибка близько 3 євро.  Самі голландці її їдять цілком, тримаючи за хвостик, але для туристів поріжуть і викладуть на булочку.  А знаменитий голландський сендвіч можна купити за 1,5-2,5 євро в "стінках з їжею" - FEBO або Smullers, їх вивіски всюди в туристичних місцях.

Від Квіткового ринку легко потрапити на головну шопінг-вулицю Амстердама - Kalverstraat. Тут можна пообідати і зробити приємні придбання. Біля квіткового ринку та східній частині Kalverstraat знаходиться Монетна площа і її головна прикраса - Мунтторен.

Подивитися в Амстердамі за 1 день все не вдасться, але рекомендуємо ввечері обов'язково заглянути в район червоних ліхтарів - в кварталі Де Валлен між Центральним вокзалом і Новою церквою. Тут у вітринах з червоним підсвічуванням жриці любові виставляють себе в якості товару.  Фотографувати дам не можна, за це пильні охоронці можуть нанести легкі тілесні ушкодження.

Молодь прагне в численні кофешопи й смартшопи, де легально продаються психоделічні речовини.

Працюють музеї: c 9:30 до 23:30 - Музей сексу (4 євро), з 10 до 22 - Музей марихуани (9 євро), з 11 ранку до 1 ночі - Еротичний музей (7 євро), з 12  до півночі - Музей проституції (10 євро).  О 19:00 відкривається секс-театр Casa Rosso (від 40 євро).

День другий в Амстердамі

Якщо перший день відведений під основні визначні пам'ятки, то другий день в Амстердамі варто присвятити музеям і менш туристичним місцям.

Від Центрального вокзалу на трамваї (№ 12, 11, 5, 2, 3) легко дістатися до знаменитої Музейної площі, зупинка Hobbemastraat.  Тут розташовані чотири головних музею: Державний музей (Рейксмюзеум), музей Ван Гога, Музей сучасного мистецтва (Стеделейк) і музей алмазів.  Навпаки Рейксмюзеум стоять величезні літери "I AMSTERDAM", так що фотосесію можна поєднати з культурною програмою.

Навіть для побіжного огляду потрібно виділити хоча б по 1-1,5 години на кожен музей.  У Рейксмюзеум знаходяться полотна голландських художників і знаменитий "Нічний дозор" Рембрандта. У музеї Ван Гога зібрано понад 200 полотен генія. У музеї Стеделейк - полотна пензля Пікассо, Сезанна, Кандинського, Моне, Шагала і Казимира Малевича.

Рейксмюзеум (Rijksmuseum) відкритий з 9 до 17;  музей Ван Гога - до 18, в п'ятницю до 22;  музей Стеделейк відкритий з 10 до 18, в четвер - до 22. На вході в музеї можуть бути черги, тому краще купити квитки в інтернеті і з роздруківками пройти по спецкорідору.  Квитки коштують 17-20 євро.

Творцем музею алмазів стала компанія Coster Diamonds, яка виконувала британський замовлення на полірування діаманта "Кох-і-нор".  Квиток коштує 8,5 євро, люди зможуть поспостерігати за технікою ювелірів, а потім помилуватися камінням в сховище.

Що ще подивитися в Амстердамі за 2 дні?

У теплу погоду можна прогулятися на човнах і корабликах. Зазвичай найпростіший круїз займає трохи більше години і коштує 13-16 євро. Від Музейній площі можна прогулятися по трьох Великих каналах.

Інший варіант - відвідати в Амстердамі зоопарк Natura Artis Magistra (зупинка метро "Ватерлооплейн"), де мешкає понад 6 тисяч тварин, прогулятися в ботанічному саду або зайти в планетарій і музеї. Вхід в зоопарк коштує 20 євро (для дітей 3-9 років - 16,5 євро), відкрито цілий рік до 18 годин. Купити квитки можна онлайн.

Увечері можна заглянути в Китайський квартал, він проходить паралельно кварталу червоних ліхтарів на вулиці Zeedijk. Тут маса ресторанчиків з азіатською кухнею, де можна повечеряти на 8 євро. Також тут знаходиться справжній буддистський храм He Hua Temple.

День третій в Амстердамі

Третій день в Амстердамі можна присвятити престижному кварталу Йордан.  Для цього потрібно сісти в метро і вийти на зупинці Nieuwmarkt.  На Сінт Антоніесбреестраат, 69, знаходиться публічна бібліотека в будинку банкіра Пінто, старовинній будівлі 1605 року побудови.

Поруч на Йоденбреестраат відкрито Будинок-музей Рембрандта. У будинку відновлена ​​обстановка тих часів за описом, що збереглася після продажу майна художника з аукціону. В інтер'єрі гравюри Рембрандта і картини його учнів.  Недалеко від музею на площі Ватерлоо перебуває грандіозний блошиний ринок і Єврейський музей в 4 синагогах на Nieuwe Amstelstraat.  Музей відкритий з 11 до 17, вхід - 15 євро.

Якщо залишаться сили й час, то відвідати в Амстердамі можна Західну церкву на набережній Принсенграхт. З її дзвіниці легко побачити все місто.  Вхід з 10 до 15, крім неділі. На церковній площі встановлено пам'ятник Анні Франк, недалеко знаходиться її будинок-музей. Експозиція присвячена життю дівчинки-єврейки в роки нацистської окупації. Графік роботи змінюється, вхід - 10 євро.

Увечері можна відправитися на Лейденську площа, зупинка трамвая Leidseplein.  На площі міський театр і понад 100 ресторанів, де можна покуштувати будь-яку кухню світу.

Якщо не вдалося відвідати в Амстердамі все, що хотілося подивитися за 3 дні, то не варто засмучуватися - зате з'явиться чудова нагода, щоб повернутися в цей чудовий місто знову.

Джерело: Make-trip.ru Автор: Iскра