Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Що подивитися в Грузії взимку?  Наприклад, що подивитися в Грузії в лютому?  І якщо поїздка недовга – що подивитися за 2 - 3 дні?

У Грузії багато цікавого.  Але якщо удвох поїхати туди взимку, 14 лютого, на День закоханих, то неодмінно треба заглянути в Сигнахи - місто кохання.

З історії цього поселення мало що відомо.  Тільки те, що місто було побудоване в 18 столітті царем Іраклієм II як притулок від лезгінських і перських атак.

У 2005 році в Сигнахи почали масштабну реставрацію, щось доробляють до сих пір. Детальніше про м. Сигнахи - тут.

Чому Сигнахи називають містом любові

На цей рахунок є дві версії.

Перша - в місті є Палац одруження, де легко можна укласти шлюб без зайвого клопоту і документів.

Друга - відомий уродженець цих місць, художник Піросмані колись вистелив червоними трояндами дорогу для своєї коханої.  Пам'ятаєте пісню Алли Пугачової?  Вона як раз про цю історію.

Як би там не було, містечко дійсно дуже романтичне, побудоване на пагорбах, і має досить заплутану мережу вулиць, що петляють по горах.  Зверху відкриваються чудові види на Алазанську долину, де як раз і роблять знамениті вина Кахетії.

Що подивитися в Сигнахи? 

Один день з ночівлею - цього часу цілком достатньо, щоб відвідати всі цікаві місця в окрузі.  Кріпосні стіни чотирикілометровій протяжності навколо міста до цих пір стоять, там 23 вежі й 6 воріт, можна непогано прогулятися серед них. 

Є сучасний музей з археологічними знахідками, зробленими на території Кахетії, і картинами художника Ніко Піросмані (він народився в цих місцях).

  • Вартість входу в музей: 3 ларі
  •  Час роботи: 11:00 - 17:00, крім понеділка
  •  Адреса: Руставелі, 8

 Монастир Бодбе

Знаходиться поруч з містом.  Сюди обов'язково варто прогулятися: 2 км по гірській дорозі від Сигнахи.  Монастир розташований серед високих кипарисів в дуже затишному місці, прямо хочеться там залишитися довше, дивлячись на долину.  Храм присвячений Святій Ніно, яка похована тут.

Якщо спуститися вниз по схилу близько 800 м, то можна виявити святе джерело з водою.

Взагалі, все місто хоч і дуже миле, але виглядає як ніби штучне, зроблене напоказ для туристів.  Тут ви не побачите справжнього грузинського життя, для цього краще вирушати по навколишніх селах.  При цьому і інфраструктура в містечку ще не особливо розвинена.

У будь-якому випадку в Сигнахи безперечно варто приїхати, особливо якщо ви подорожуєте по Кахетії - насолодитися видами на Алазанську долину і навколишні пагорби, прогулятися по вуличках, відвідати монастирі.  А з дівчиною або дружиною приїхати - так взагалі добра справа!

 Де оселитися в Сигнахи

 У Сигнахи дуже багато варіантів житла, навіть у вихідні й свята ви не залишитеся без даху над головою.  Найкращий варіант - поселитися не в готелі, а в гостьовому будинку, так званому гестхаусі - так і з господарями поспілкуєтеся, і дешевше буде.  Тут є варіанти від 10 $ за кімнату в простому будинку до 100 $ в шикарних бутик-готелях.

Як дістатися в Сигнахи з Тбілісі

Їдьте на автостанцію Самгорі (у однойменної станції метро).  Звідти ходять кілька разів на день маршрутки в Сигнахи, вартість 6 ларі, а в дорозі 2 години.  В самому кінці шляху буде непоганий серпантин, який піднімається в гору, до міста.

Куди поїхати після Сигнахи?

Від Сигнахи можна виїхати в Телаві - маршрутка ходить один раз на день о 09:15, вартість 4 ларі, в дорозі півтори години.

Є ще транспорт в Цнори, що внизу в долині - маршрутки ходять щогодини, щодня, крім вихідних.  Вартість проїзду 1 ларі, в дорозі півгодини.

А з Цнори можна вже виїхати в Лагодехи і до азербайджанського кордону.

Ідеально приїхати на своїй машині або зняти таксі на пару днів, тому що громадський транспорт в Кахетії непостійний і не скрізь ходить.

 

Джерело: Tuda-suda.net. Автор Стас