Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Щоб почувати себе у Франції комфортно, варто знати деякі правила етикету, що діють вже не одне століття.

 Одяг - просто, але із смаком

Якщо ви збираєтеся найближчим часом відвідати Париж, Марсель, Тулузу або інші міста Франції, запам'ятаєте: для французів немає ніяких поважних причин, щоб виглядати розхитано або неохайно. Жара, втома, поганий настрій, поспіх - все одно одяг має бути в порядку.

Bonjour, madame! Bonjour, мосьє!

Доброзичливе спілкування з балакучими і емоційними французами, безумовно, буде для вас відмінним тренуванням. Але і в цьому випадку не полінуйтеся і знайдіть пару годин вільного часу перед поїздкою, щоб ближче ознайомитися з елементарними правилами ввічливості, прийнятими в цій країні.

Врахуйте й будьте готовими до того, що французи можуть бути досить грубими. Наприклад, якщо ви нетактовно або невчасно звернетеся до них з проханням або під час дзвінка помилитеся номером телефону (проявити грубість французи також можуть просто тому, що вони рахують це необхідним в даному випадку). Втім, французи дуже швидко відходять і після вибачень поводяться як ні в чому не бувало.

Якщо говорити про етикет спілкування, то почати треба, звичайно, з вітання. У французів (чоловікїв) прийнято під час вітання обов'язково обмінюватися рукостисканням, навіть з дітьми й незнайомими людьми. Якщо ви збираєтеся розпитати зустрічного перехожого про якусь вулицю або місцеву пам'ятку, будьте готові до цього дружнього обряду.

До речі, зустріч з французами й розпочинається, й закінчується рукостисканням, причому це має бути дуже легка й швидка "маніпуляція" - не треба демонструвати свою силу. І не ставте себе в незручне положення - французи дуже не люблять, коли по забудькуватості привітатися і зібрати руку їм пропонують двічі на день.

Вітаючи конкретну людину, не обмежуйтеся просто словом "бонжур" - це вважається поганим тоном. Неодмінно додайте до нього "мадам", якщо це жінка (говорити мадемуазель вже якось вийшло "з моди"), і "мосьє", якщо це чоловік. Аналогічно поступайте і при інших зверненнях, наприклад, не говорите просто "пардон", обов'язково скажіть "пардон, мосьє".

У провінції, наприклад, в приватній булочній або кафе, досі прийнято при вході й виході звертатися відразу до усіх відвідувачів із словами вітання або прощання.

Французи не терплять фамільярності. Тут абсолютно не прийнято називати малознайому людину по імені й на "ти". Поки ваш візаві сам не запропонує цього, обмежуйтеся тим же "Bonjour, monsieur".

Під час бесіди у французів прийнято перебивати один одного, що, втім, абсолютно не означає, що вони неуважно слухають свого співрозмовника.

Є теми, які з французами краще не обговорювати

Наприклад, ніколи не варто запитувати у француза, чим і скільки він заробляє, чи є у нього (її) сім'я й діти. Краще поговорити з ним про історію Франції, мистецтво або політику.

Табу для світської бесіди являється і питання "скільки коштує ця сукня"?.

Неприйнятно у Франції також ставити в гостях пряме питання відносно вартості предметів інтер'єру. Замість питання "скільки це коштує", запитаєте "скільки коштують аналогічні речі?"

 

Джерело: Білий кролик