Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Крім відпочинку на пляжах Чорногорії, тут є що подивитися туристу і за тиждень, і за три дні.

 

Пам'ятники старовини і красива природа Чорногорії

Уважний і допитливий турист зможе знайти в Чорногорії чималу кількість цікавих пам'яток.  Після візиту до Чорногорії у кожного в альбомі обов'язково з'явиться фотографія острова Св. Стефана (візитна картка країни) і монастиря Острог.

Красиві види будуть і з Боко-Которської бухти, і з оглядового майданчика Котора.

Інші старовинні міста Чорногорії - Будва, Герцег-Нові, Улцинь або колишня столиця Цетіньє - теж щедрі на стародавні споруди, церкви й монастирі.

Обов'язково до відвідування Скадарське озеро, найбільше й чисте на Балканах, з пеліканами і рідкісною рибою каран. На невеликих острівцях-комплекс монастирів 14-15 століть - багато хто з них діють і раді гостям.

На вершині гірського масиву Ловчен розташований Мавзолей Петра Негоша, правителя і просвітителя Чорногорії.

Герцег-Нові - один з найвідоміших курортів країни, розташований біля входу в Бока-Которську затоку. Місто засноване більше 1600 років тому, тут збереглося безліч пам'яток середньовічної архітектури - бастіони Форте-Маре, Канлі-Кула, Шпаньола, фортеці Мамула, Превлака, Арзано, знаменитий монастир Савіна (1030 г.), а також чимало колоритних старих будинків.

Котор знаходиться між узбережжям Бока-Которської бухти і горою Ловчен.  Завдяки великій кількості історичних пам'яток і середньовічним спорудам, які чудово збереглися, він оголошений пам'ятником Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.  Тут найбільш цікаві кафедральний собор Св. Тріпуна, численні старі фортифікаційні споруди, церкви і палаци, а також Годинникова вежа (16 століття).

Монастирі Чорногорії

У Чорногорії безліч святих для православної людини місць. Особливо шанована святиня - монастир Острог, де зберігаються мощі Св. Василя Острозького. До мощей Св. Тихона можна прикластися в Которі, а в монастирі Савін знаходиться чудотворна ікона Савинська. На шляху між Будвою і Баром розташований 21 монастир, більшість з них - діючі.

Православний монастир Острог, де зберігаються мощі Св. Василя Острозького, знаходиться недалеко від Даниловграду. Висічений в скелі високо в горах (950 м над рівнем моря), він став для Чорногорії тим же, чим і Метеори - для Греції. З боку здається, що монастир буквально висить в повітрі. Вважається, що для якісного відпущення гріхів останні кілька сот метрів до монастиря потрібно підніматися пішки. Острог - єдиний в світі православний монастир, який, крім людей православних, також відвідують католики й мусульмани.  Біля монастиря знаходиться і джерело святої води.

Національні парки Чорногорії

З природних чудес варто звернути увагу на каньйон річки Тара, другий по довжині в світі. Льодовикові озера з чистою водою і засніжені піки можна побачити в національному парку «Дурмітор». Тут же знаходиться і знамените Чорне озеро.

 Джерело: Tonkosti.ru