Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Кожен турист, вирушаючи в самостійну подорож, вирішує для себе це питання: на чому їхати?

 

Яким транспортом зручніше, швидше, дешевше добиратися зі столиці Білорусі в столицю Австрії?

 Варіант №1.  Найпростіший.  Поїхати поїздом.

 

Але це дорого й довго.  Однак, якщо ви боїтеся літати і не хочете їхати транзитом через інші міста - поїздка на поїзді до Відня буде для вас найкращим рішенням.

На даний момент з Мінська до Відня ходить відразу два поїзди - один в четвер, інший в п'ятницю.  Перший називається Москва - Ніцца, інший Москва - Прага (у нього окремий причіпний вагон, який йде до Відня).  Перевірити все можна на сайті Білоруської зализниці. Там же можна й купити квитки, якщо ви не хочете їхати за ними в касу.

Вартість проїзду: найдешевші квитки в двох потягах стоять 241 і 252 рублів відповідно (120 та 125 євро в еквіваленті). Час в дорозі: 18 і 20,5 години.

Плюси: відносно комфортно, немає пересадок, не потрібно купувати квитки на зарубіжних сайтах.

Мінуси: дорого і довго.  Є ймовірність, що десь посередині дороги вагон наповниться чарівними запахами огірків, яєць і копченої ковбаски.

 Варіант №2.  Самий болісний.  Автобус.

На даний момент купити прямі (ну майже прямі) квитки з Мінська до Відня можна на сайті автобусної компанії Ecolines. Подібні рейси виконуються один раз на два тижні.  У Варшаві автобус робить зупинку, а всі пасажири, що прямують до Відня, централізовано переходять з одного автобуса в іншій.

Вартість проїзду: 170 BYN (83,5 євро). Час в дорозі: 26 годин.

Плюси: трохи дешевше, ніж їхати на поїзді.  Зручно для тих, хто не хоче самостійно добиратися до Варшави і купувати квитки на іноземних сайтах.

Мінуси: проїзд в автобусі - це довго й болісно.  Під час поїздки хто-небудь обов'язково укладе вам на ноги спинку свого крісла.  Крім того, є ймовірність спільного перегляду другосортних фільмів по ТБ.  Просто подумайте: в одному автобусі ви будете їхати більше доби!  Крім того, такий варіант відверто не з дешевих.  Пам'ятайте, що такий рейс виконується раз на два тижні.  Чи попадуться вам потрібні виїзди?

Важливе пояснення: незважаючи на те, що продаж квитків здійснюється через сайт і представництва фірми Еколайнс, сам рейс виконують інші перевізники - Avtobus-Tur і TRANSINESTA.  Мабуть, це компанії-партнери.

Альтернатива.  Автобус компанії Eurolines. Тут все так само, як і в попередньому пункті.  За одним винятком - як транзитної точки виступає не Варшава, а Вільнюс.  Виходить невеликий гак (з півторагодинний пересадкою в столиці Литви). Плюс цього варіанту полягає в тому, що подібні рейси здійснюються два рази на день, тому підібрати потрібний виїзд простіше.  Що стосується вартості, то вона також трохи нижче, ніж у випадку з автобусами Еколайнс.  На момент публікації статті квитки на такі автобуси коштували 60 або 62 євро.  Їхати, звичайно, все одно дуже довго.  Але цей варіант варто розглянути.  Дізнатися всі подробиці можна на сайті Еurolines https://www.eurolines.lt/ru/

 

Варіант №3.  Найоптимальніший, літаком.

 По грошах, найчастіше, це набагато дешевше, ніж добиратися на поїзді. А рівень комфорту і швидкість пересування при цьому залишаються значно вище.  Плюс - подивіться на ліси й поля з вікна літака.

Переліт з Мінська до Відня коштує від 156 євро до 250 євро за шлях ТУДИ-НАЗАД!  Вартість квитків не статична.  Вона змінюється постійно і залежить від дуже багатьох факторів.  Тому варто шукати і купувати квитки заздалегідь.  Не відкладайте все на останній тиждень.

Можна подивитися три різних сайту: Aviasales, Buruki і Skyscanner, купити квитки на тому, де вони будуть коштувати дешевше.  І ще: не шукайте квитки по сайтам конкретних компаній.  Так, виключення бувають, але в більшості випадків вищеназвані пошуковики дозволяють купувати квитки дешевше, ніж власні сайти авіаперевізників.  Та й сам алгоритм пошуку там більш гнучкий.

Як знайти дешеві квитки на літак

Якщо ви не прив'язані до конкретних дат, обов'язково перевіряйте вартість квитків в найближчі дні (+/- 5 днів).  «Пограйте» датами, це часто допомагає дуже непогано заощадити.  В якості підмоги можете ще використовувати календар низьких цін на сайті АвіасейлсЗ його допомогою можна відразу побачити, в які дні квитки на літак коштують максимально дешево.

Можна скористатися спеціальною формою пошуку, щоб знайти дешеві квитки до Відня.  Задайте потрібні дати і вперед.  Пошук забезпечується компанією Авіасейлс.

Плюси: швидко, комфортно, зручно.

Мінуси: мінливі ціни та відсутність включеного багажу у деяких авіакомпаній (крім стандартної сумки вагою не більше 8 кг).  Звертайте увагу на цей момент.  Хоча сумка в 8 кг теж досить містка.

Варіант №4.  Бюджетний.  Автобусом з Польщі

Ще один хороший варіант дешево дістатися до Відня - це поїхати в Австрію транзитом через Варшаву.  У польській столиці є дуже багато різних автобусних перевізників, які здійснюють рейси за цим напрямком.  Ось тільки деякі з них:

  • PolskiBus.  Квитки від 49 злотих / 11 євро.  Але нерідко квитки продаються і зовсім за викидними цінами.  Зверніть особливу увагу на цей варіант.
  • Флікс Бус (квитки від 5 євро, але на практиці такі ціни зловити складно, найчастіше переїзди по цьому маршруту у даній компанії коштують від 29 до 51 євро).
  • Busfor (сайт, де можна знайти і купити квитки різних перевізників).  Звичайні ціни стартують від 21 євро.  Але бувають і більш привабливі пропозиції.  Перевіряйте окремо маршрути Мінськ - Варшава і Варшава - Відень.  Цей майданчик хороший тим, що тут відразу можна купити всі квитки Eurobus.  Квитки від 59 до 150 злотих.  Також квитки цього оператора продає інша автобусна компанія Muszketer.

 Варіант №5.  Авіарейси з інших міст

Рейси з сусідніх столиць часто коштують дешевше, ніж перельоти з Мінська.  Варіантів тут багато.  Варшава, Київ, Москва, Вільнюс... Якщо ви хочете знайти дійсно дешевий авіапереліт, обов'язково перевірте рейси і з цих міст теж.  Зрештою, якщо ви живете в Гродно, дістатися до Вільнюса або Варшави вам буде не набагато складніше, ніж до аеропорту «Мінськ» в Смолевичах.

 Варіант №6.  Транзит через Братиславу

Столиці Австрії й Словаччини розташовані дуже-дуже близько одна від одної.  Це такі «спарені» міста, які можна відвідати в рамках однієї поїздки.  Доїхати з однієї столиці в іншу можна всього за годину.  Тому для поїздки до Відня ви цілком можете використовувати також і рейси, що прямують до словацької столиці.  Туди, до речі, навіть літають лоукости з Варшави. Не списуйте з рахунків цей варіант.

 

 Джерело: My-travel-diary.by Блог Антона Бородачёва.