Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Виходячи з того, що ви їдете в Єгипет на короткий час, пропонуємо стислий огляд туристичних визначних пам'яток.

Популярні серед туристів регіони Єгипту: Асуан, Гіза, Каїр, Луксор, Синайський півострів, Хургада, Шарм-ель-Шейх

Багатовікова історія Єгипту прозирає в кожному камені, уступі, пам'ятнику його старовинних міст.  Гаряче дихання пустелі овіває стародавні піраміди, протягає між руїнами стародавніх храмів, культових споруд і сфінксів, які охороняють спокій предків.

Піраміди Єгипту

Майже кожен турист, який потрапив в Єгипет, вважає своїм обов'язком побачити грандіозні піраміди.  Наймасивнішою є піраміда Хеопса в Гізі, висота якої становить 137 метрів.  Головна загадка Сфінкса до сих пір не розгадана: є версія, що це особа фараона Хеопса, інша говорить, що це бог Гор, який спостерігає за сходом сонця, або бог Ра.

Каїр - столиця Єгипту

Величезне місто напхане стародавніми пам'ятками.  Знайомство з ними краще почати, піднявшись на цитадель Салладіна, звідки можна побачити все місто.  Недалеко стоять мечеть Мухаммеда Алі і мечеть Султана Калауна з мереживними мінаретами.  Акведук, будівля старого арабського університету Аль-Азар, вражає своїми значними розмірами.  Окремий день варто виділити для відвідування найбільшого на Сході базару - Хан ель-Халілі.

Луксор - стародавнє місто-музей під відкритим небом

Охопити всю красу Луксора за один день неможливо.  Кілька тисячоліть тому на цьому місці шуміла Фіви, столиця Стародавнього Єгипту.  Нагадують про неї експонати з колекції Луксорського музею і дивовижні архітектурні споруди: Луксорський храм двокілометрова Алея сфінксів, що веде до нього; Карнакський храм;  в околицях знаходиться «Місто мертвих», де можна побачити дві величезні статуї фараона - колоси Мемнона, храм Хатшепсут.  Усередині давньоєгипетського храму Луксора, присвяченого богу Амону Ра, вибудувана мусульманська мечеть Абу-л-Хаггага.

Олександрія - колишній грецький центр Єгипту

Олександрія була заснована Олександром Македонським і за часів панування еллінів в цих місцях була грецьким центром Єгипту.  Незважаючи на те, що містом за його більш ніж 2000-річну історію володіли найрізноманітніші держави, збереглося досить багато пам'яток грецької культури, в тому числі мавзолей Олександра Македонського.

Колись тут стояв Олександрійський (Фаросський) маяк - одне з семи стародавніх чудес світу.  Він зруйнувався в результаті землетрусів, і на його руїнах в 15 в.  побудували фортецю Кайт-Бей.  Зараз в ній можна оглянути Морський музей, трон султана і навіть залишки колон того самого маяка, а місцевий оперний театр влаштовує концерти в саду всередині фортеці.  Зразком арабської архітектури є мечеть Абу ель-Аббаса, що вражає розкішним внутрішнім оздобленням.

Порт-Саїд і «Світло Азії»

У 200 км на північ варто відвідати Порт-Саїд, в Національному музеї якого представлені експонати культури дофараонових часів.  Саме в цьому місті повинна була стояти статуя, яка зараз є символом США, - статуя Свободи.  Спочатку вона називалася «Світло Азії». Уряд Єгипту пошкодував грошей на перевезення важкого монумента, і вся слава дісталася Америці.

Різнобарвний каньйон і Гора Мойсея

Синайський півострів знаменитий різнобарвним каньйоном, який оточують гарячі джерела.  Можна з натовпами туристів відправитися до святого місця, до гори Мойсея, на вершину якої, прямо до каплиці Святої Трійці, ведуть 3750 сходинок.  На зворотному шляху є можливість зазирнути в монастир святої Катерини, найдавніший в християнському світі.

Долина мумій і оазиси в пустелі

У пустелі Сахара можна наштовхнутися на мальовничі оазиси. Наприклад, Бахарія виникла в місці, де б'ють гарячі джерела. Цей оазис називають ще долиною мумій: у місцевому некрополі виявили мумії, вік яких досягає 1800 років.  Оазис Харга став популярним завдяки знайденим там руїн храму Амона і Мута, некрополю Ель-Багават, храму Ібіса, а також артезіанського джерела «Лазні Афродіти».

 Джерело: Тонкощі туризму