Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Склалося враження, що транспорт в Єгипті старанно ігнорує всі правила дорожнього руху, а обман туристів став улюбленою розвагою таксистів.

Таксисти віддаються цьому з непідробним азартом і винахідливістю.

Щоб убезпечити себе від необґрунтованого накручування цін, ще до від'їзду роздрукував знайдені в інтернеті великомасштабні мапи міських кварталів, де планував побувати. А вже після прибуття, в готелі попросив гіда кольоровим маркером накреслити на мапах оптимальні маршрути пересування між основними пам'ятками. Звичайно, довелося презентувати кілька доларів, без цього переконливого аргументу у гіда просто не знаходилося ні хвилини вільного часу.

Розпитавши більш досвідчених туристів, навпроти кожного маршруту поставив орієнтовну ціну. Після всіх цих процедур я відчув, що вже морально готовий для зустрічі з транспортом Єгипту.

Від оренди автомобіля вирішив відмовитися, хоча вожу професійно й люблю такий собі тест-драйв на вулицях незнайомого міста. Але напередодні мав можливість помилуватися кількістю лежачих поліцейських на головних вулицях, завдяки їм транспортний потік перетворювався в traffic jam. Мені б знадобилося неймовірно довго блукати в пошуках місця для паркування або за один день розоритися, оплачуючи послуги платних стоянок.

Ціна на бензин в районі чотирьох літрів за долар, звичайно, спокушала, але остаточним аргументом проти оренди стала не зовсім адекватна поведінка водіїв на дорозі і деякі нюанси правил руху.

Поворотников ніхто ніколи не включає, схоже, про їхнє існування водії не підозрюють. Про намір повернути сповіщають звуковими сигналами й жестами. Хаос!

Черговість проїзду перехресть - хто первее під'їхав, той і головний. У складних випадках знову ж правоту вирішують агресивні жести й крики, до мордобою ніколи не доходить, у всякому разі я не бачив.

Зіткнення, притирання й дрібні ДТП вирішуються швидко між собою, поки не приїхали поліцейські. Але це між єгиптянами. Не дай Бог в «історію» потрапить іноземець - винуватим бути йому, адже це ж гаманець на колесах.

Пішохода на проїжджій частині ніхто не бачить в упор, як і пішохідних переходів і світлофорів. Але якщо пішохід впевнено нахабний, то його однозначно побачать, тиснути людей не прийнято.

Пішохід слов'янської зовнішності, який зупинився на узбіччі, або йде в тому ж напрямку, що й потік машин, однозначно розцінюється як потенційний пасажир. Заради нього нестямно сигналять, пригальмовують, притискаються до тротуару, всіляко звертають на себе увагу. Під таку какофонію клаксонів можна йти нескінченно, поки не додумаєшся перейти на протилежну сторону.

Таксі в Єгипті

Таксистів, що зупинилися безпосередньо біля готелю, краще відразу проігнорувати, хоча вони будуть бігти за вами і обіцяти найнижчі тарифи. Обман туристів тут вважають прибутковим бізнесом, і ціни виявляться в 2-3-5 разів вище стандартних.

Я знав, що в ранкові та вечірні години таксі обійдеться дорожче приблизно вдвічі. Але краще заплатити велику суму за поїздку, ніж отримати тепловий удар. Після полудня я люблю перебувати в кондиціонованій прохолоді приміщення, в басейні готелю, або на масажному столі хамама.

Посмішка таксиста перетворилася на скорботну гримасу, коли він побачив мою мапу з позначенням ціни. Я був настільки гордий собою, що не звернув уваги на вимкнений лічильник, розслабився й почав розгдядати ландшафти за вікном. Однак зупинилися ми зовсім не там, де я планував. Водій пояснив, що до музейного комплексу доведеться або йти ще близько півгодини пішки, або їхати в об'їзд, через ремонт рух на деяких вулицях закрито. Парадокс в тому, що ти знаєш - це відверта брехня, але немає можливості для протистояння. Поглянувши на мапу, розумію, ми ухилилися від маршруту, і звідси дійсно доведеться крокувати пішки пару кілометрів. З іншого боку, якщо я спробую тут знайти іншу машину, де гарантія, що не з'явиться черговий об'їзний шлях, і ми будемо намотувати кола навколо пірамід, з кожним разом збільшуючи радіус?

Залишається тільки смиренно прийняти долю й вручити винахідливому таксисту суму втричі більшу, ніж я планував.

Але певні висновки я зробив, і в наступних поїздках змушував таксистів включати лічильники.

Ще один стрес нам вдалося пережити, коли запланували поїздку до Сахари. Сума, запитувана за час очікування, здалася надмірною, ми відпустили таксі, розраховуючи без проблем знайти через час новий екіпаж. Ну й довелося ж мені потім побігати, благаючи відвезти нас в місто. Майже всі таксі опинилися зарезервованими на зворотну поїздку, і ми з дружиною поверталися в різних машинах, де нам з великими труднощами вдалося знайти по вільному містечку.

Автобус в Єгипті

Незважаючи на всі пригоди, все одно ми вважали за краще пересуватися на таксі. Дешевизна автобусних маршрутів обертається виснажливої ​​втомою й значною втратою часу. Ви не завжди виявите табличку з номером маршруту, і в експресивних переговорах витратите терпіння і останні сили. Коли переконаєтеся, що автобус іде в потрібному напрямку, у вас з'явиться така кількість супутників, що відчуєте себе дошкою, затиснутою в лещата на деревообробному верстаті. А в такій тисняві наручний годинник, телефон чи гаманець цілком можуть зникнути безслідно. Ви ж не знаєте, чи попутники є правовірними мусульманами, які уникають крадіжок і воліють їм відверте здирництво, яке тут називають приватним бізнесом.

Маршрутка в Єгипті

Головне правило для поїздки в маршрутному таксі - потрібно заздалегідь знати місцеві розцінки за маршрутами. Інакше замість одного-двох фунтів вас провезуть за 5-10. У кожному конкретному випадку розцінки неважко з'ясувати у готельного гіда або у досвідчених відпочиваючих. І не соромтеся виявляти в маршрутці наполегливість і знання арабської мови.

Підсумок. Транспорт в Єгипті - це привід поліпшити свої комунікативні навички, навчитися відчайдушно торгуватися й збивати ціну до мінімуму. Сприймайте обман туристів як даність, яка не повинна зіпсувати враження від поїздки. Не засмучуйтеся, якщо вас провели, віртуозність шахрайства - це своєрідне мистецтво, яке довго потрібно відточувати. Чому б не помилуватися ним, заплативши певну суму за перегляд? Адже не дарма ж платне навчання цінується вище, ніж безкоштовне, тим більше, така гарна жива практика...

Що з цим робити?

  • Змушуйте таксистів включати лічильник.
  • Вимагайте здачу до того, як передаєте таксисту велику купюру. Дивно, але такі реалії арабського візництва.
  • Не приймайте близько до серця обурені коментарі та вимоги додаткової оплати - це акторська гра. Віддавайте раніше обумовлену суму, розвертайтеся та йдіть.
  • Якщо виникають проблемні моменти, говорите, що йдете шукати представника туристичної поліції.

Джерело: Блог Єгипет web, Олег.