Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Вирушаючи на відпочинок в Єгипет, корисно дізнатися про деякі національні риси єгиптян, порівнявши їх з українськими. Це допоможе швидше знайти спільну мову з представниками місцевого населення.

Ми знайшли чотири відзнаки.

Після дощику в четвер

Якщо говорити про характер місцевого населення, то вони так само гостинні й заповзятливі, як українці. Однак відрізняє їх абсолютна необов'язковість. Їх улюблене слово «букрій», тобто завтра. Причому це не означає, що обіцяне виконається. Часто воно може переноситися з дня на день, доходячи до абсурду.

Так що на стадії покупки туру в Єгипет на сайті, будьте впевнені, все пройде чітко й своєчасно, а ось після перетину кордону обов'язково враховуйте ментальну необов'язковість єгиптян.

При цьому місцевий люд в жаркій країні дуже чуйний й ніколи не відмовить в послузі. Ось тільки терміни її виконання можуть розтягнутися на кілька тижнів. Це стосується навіть приватних сантехніків чи інших ремонтників, які після узгодження дати приходу обов'язково з'являться набагато пізніше.

Боби на сніданок, рис на обід

Ситно поїсти єгиптяни, як і українці, люблять. А ось склад страв, звичайно ж, істотно різниться. Якщо ви на відпочинку захочете харчуватися відповідно до канонів місцевої гастрономії, приготуйтеся до великої кількості бобів і рису. Перші обов'язково присутні на сніданок, другий - за будь-якої трапези. М'ясо єгиптяни замінюють дешевшою рибою. Запивають ласощі переважно чаєм. Якщо бути точніше, каркаде. Останній вживається там як в гарячому, так і холодному вигляді.

Кава в Єгипті відрізняється дуже дрібним помелом і обов'язковою присутністю спецій. Варять її в маленькій джезві, яку подають на стіл разом з чашкою. У напій неодмінно додають цукор, подавати гірку каву – це майже образа. Подібний варіант припускається тільки на похоронах. Популярним атрибутом кави є, звичайно ж, кальян.

Божевільний дорожній рух

Скаржачись на жахливе дорожнє покриття, ми навіть не уявляємо, що бувають справи на трасах і гірше. Як вам, наприклад, постійне сусідство з верблюдами? У Єгипті вони є повноцінними учасниками дорожнього руху, яких слід об'їжджати й пропускати.

Крім того, при відмінному асфальтовому покритті на єгипетських дорогах панує справжній хаос. Правда, тільки за нашими мірками, адже для місцевих це цілком звичайна річ. Водії там нескінченно сигналять і абсолютно не сприймають правил дорожнього руху.

На місцевих курортах рідко зустрічається пішохідна розмітка, і навіть світлофор. Громадський транспорт там катається з розкритими дверима, в які на ходу встрибують пасажири. Повноцінних зупинок там теж немає.

Найбільш унікальне явище в Єгипті - це відносно старі марки машин, що снують по місцевих дорогах. І це при тому, що бензин там мало не дешевше чистої води. У нас з точністю до навпаки.

Діти - квіти життя

Дітей в Єгипті дуже люблять і тому дозволяють їм абсолютно все. Найдивовижніше - у дитини геть відсутній будь-який розпорядок дня. Вона може не вдаватися до обіднього сну й лягати спати глибоко за північ.

У дитячі садки улюблених чад єгиптяни здають з 3-х місяців, при цьому харчування обов'язково приноситься з собою. У дошкільних установах немає майданчиків під відкритим повітрям, весь день діти грають в приміщенні. Втім, по всьому Єгипту відсутні будь-які натяки на дитячі вуличні гойдалки. Місцеві жінки мало дбають про розвиток своїх чад і не купують їм іграшок, книжок та іншої мішури. У державних школах кількість учнів в одному класі може досягати 50 осіб, що теж не дуже-то сприяє навчанню.

Як бачите, різниця між українським і єгипетським менталітетом відчутна. Щоб на власні очі побачити всі національні відмінності, варто відправитися на один з єгипетських курортів. Море яскравих вражень вам гарантовано!

Джерело: Влади немає