Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Мрія кожного туриста - побувати 18 листопада в столиці Латвії Рига.

Латвія - серце Прибалтики: тут сконцентровано все найкраще, чим по праву пишається цей дивовижний край.

Невелика країна, узята в щільне півкільце Естонією, Литвою, Білоруссю і Росією, довгий час залишалася для радянських курортників чимось на зразок «своєї закордону», та й сьогодні як і раніше сповнена парадоксів. Витончена елегантність міської архітектури є сусідами тут зі скромною чарівністю автентичних сіл. У мегаполісах ростуть бізнес-центри, а багатовікові замки мовчазно зберігають таємниці минулого.

Природа - узбережжі Балтійського моря, озера, ліси - по-північному стримана, але від того ще більш зачаровує. Люди - по-європейськи тактовні, але при цьому дуже гостинні: латиші вже звикли жити в західному ритмі, а й власні традиції ретельно бережуть.

Причин відправитися в Латвію - безліч: побродити по вузьких вуличках Риги, помилуватися розкішними храмами й замками, розкиданими по всій країні, а влітку відпочити на знаменитих пляжах Юрмали.

18 листопада - особливий день в Латвії

У цей день в 1918 році Народна Рада Латвії проголосив Латвійську Республіку незалежною і самостійною державою.

Свято відзначається з розмахом. Одним з найбільш видовищних його елементів є Фестиваль світла «Старо Рига».

«Рига сяє» - так перекладається назва фестивалю на російський - його проведення вважається найбільшою подією подібного роду в Північній Європі. Цей високотехнологічний свято покликане відкрити нові грані прекрасного у звичному вигляді історичного центру латвійської столиці.

У вікенд, найближчий до 18 листопада, фасади старовинних будівель, вулички, пам'ятки, мости й парки Старої Риги перетворюються в гігантське полотно для творчості кращих майстрів відеомаппінга і світлового дизайну з різних куточків планети. На три дні вечірний город освітлюється переливами різнобарвних вогнів, що вводять глядача в захоплюючий світ казок цифрового століття. Городяни співають на набережній і насолоджуються красою святкових феєрверків.

Мультимедійних шоу і світлові інсталяції фестивалю «Staro Rīga» кожен сезон, починаючи зі старту у 2008 році, будуються за єдиною концепції, заданою темою заходу.

Майданчиками для демонстрації робіт учасників грандіозної мультимедіа-виставки є десятки популярних туристичних місць в історичному серці Риги, включаючи Церкву Святого Петра, парк Еспланада, Латвійську національну оперу, Музей декоративного мистецтва і дизайну, Ризький Будинок Конгресів, Домський собор і Соборну площу. Більшість світових уявлень супроводжуються експресивними музичними номерами й театралізованими перформансами.

Час проведення основних світових шоу:

Красою світла можна милуватися в 2018 році з 16 по 19 листопада, зазвичай ці видовищні шоу проходять з 17:00 до 23:00. Доступ на всі об'єкти і локації фестивалю «Старо Рига» - безкоштовний. У нинішньому, 2018 році, нам обіцяють видовища, відображені в світлових «скульптурах», встановлених в ризьких парках і на площах, а також на освітлених фасадах будівель. Тут буде представлена прекрасна різноманітність «світності», або світлого мистецтва. Художники з Латвії, Португалії, Франції, Німеччини, Норвегії та Нідерландів втілять тему: «Вгору піднявся Замок Світла!».

В ході таких фестивалів будівлі, площі, мости й пам'ятники перетворюються в унікальні твори світового мистецтва, доповнені прийомами образотворчого мистецтва, елементами театру і музики.

Джерела: 1, 2, 3.