Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Нагадаймо історію питання: 6 квітня 2017 року Європарламент проголосував за скасування візового режиму для України, а 11.05.2017 Рада Європи прийняла остаточне рішення про надання українцям права відвідувати Євросоюз і Шенгенську зону без віз. З 11.06.2017 громадянам України більше не потрібно оформляти візи для перетину кордонів Євросоюзу і 90-денного перебування в Європі.

Таким чином, став доступний безвізовий в’їзд до ЄС і країн зони Шенгену. В цілому це 30 держав:

22 країни-члена Європейського Союзу (за винятком Великобританії та Ірландії);

4 країни Шенгену, що не входять в ЄС: Швейцарія, Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн;

4 країни-кандидата на приєднання до Шенгену: Кіпр, Румунія, Болгарія, Хорватія. 

Карту візових режимів світу можна розділити на країни з:

  • безвізовим режимом;
  • електронної авторизацією;
  • видачею візи після прибуття в країну;
  • завчасним оформленням візи.
  •  

Країни безвізового в'їзду з правом перебування не більше 30 днів (2018):

  • Антигуа і Барбуда, Барбадос (28 днів), Боснія і Герцеговина, Бруней, Вануату;
  • Гонконг (14 днів), Домініка (21 день), Індонезія, Малайзія, Мікронезія;
  • Свазіленд, Сейшельські Острови, Сент-Вінсент і Гренадіни, Сербія, Фіджі, Ямайка.

 

Безвізові держави з періодом перебування не більше 90 днів:

Албанія, Андорра, Аргентина, Австрія, Азербайджан, Білорусь, Бельгія, Болгарія, Бразилія;

Угорщина, Ватикан, Гаїті, Гватемала, Німеччина, Гондурас, Греція, Данія, Ізраїль, Ісландія;

Домініканська Республіка, Іспанія, Італія, Казахстан, Кіпр, Киргизстан, Коста-Ріка, Латвія;

Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Македонія, Мальта, Молдова, Монако, Монголія, Росія;

Намібія, Нідерланди, Нікарагуа, Норвегія, Палестина, Панама, Парагвай, Польща, Чехія;

Румунія, Сальвадор, Самоа (60 днів), Сан-Марино, Сенегал, Сент-Кітс і Невіс, Словаччина;

Португалія, Словенія, Таджикистан, Туреччина, Узбекистан, Фінляндія, Франція;

Хорватія, Чорногорія, Чилі, Швейцарія, Швеція, Еквадор, Естонія.

 

Країни, що не потребують відкриття віз на термін перебування понад 90 днів:

Вірменія (180 днів), Грузія (365 днів), Перу (до 183 діб).

 

Електронна авторизація, видача візи після прибуття в країну, завчасне оформлення

Для відвідування деяких держав існує можливість отримання візи через інтернет-сервіс або поштою, не відвідуючи посольство.

Австралія - ​​для оформлення візи необхідно заповнити візову анкету та відправити її електронною поштою до Департаменту імміграції та громадянства Австралії. За результатами розгляду візового клопотання заявник отримує електронне повідомлення про видачу візи, яке пред'являється авіаперевізнику при вильоті з України.

Бутан - громадяни України можуть отримати туристичну візу Бутану в аеропорту після прибуття. Попереднє одержання згоди компетентних органів країни (Туристична рада або Міністерство закордонних справ) на відкриття візи є обов'язковим. Термін дії візи - 15 діб.

В'єтнам, Кувейт, Руанда, Суринам, Сан-Томе і Прінсіпі - відкриття візи на кордоні з письмової згоди імміграційної служби (можна отримати через турагентство).

Гана - візовий дозвіл можна отримати по електронній пошті, зв'язавшись з відділом міграції Гани. Відмітка в паспорті проставляється на кордоні.

Гренада - для оформлення візи в аеропорту громадянам України потрібно отримати в дипломатичній установі Гренади попередній дозвіл Офісу з питань імміграції та паспортів країни на в'їзд (Pre-Clearence-Letter). Документи рекомендується подати мінімум за 4 тижні до планованої поїздки.

Замбія і Зімбабве - видача візи може проводитися в пунктах пропуску або онлайн.

Індія - короткострокові візи з туристичною та діловою метою, а також з метою лікування терміном перебування до 60 календарних днів оформляються за допомогою інтернету (e-Visa).

Іран - для в'їзду в країну громадянам України обов'язково необхідно отримати візу в посольстві Ірану або в міжнародних аеропортах на території держави. З огляду на посилені заходи безпеки і пов'язані з цим відмови в оформленні віз в аеропортах, рекомендується оформляти візи заздалегідь в посольстві.

Кот-д'Івуар - візу для поїздки в Кот-д'Івуар громадяни України повинні отримувати в посольстві цієї країни в РФ або замоляти, користуючись сайтом snedai.com.

Об'єднані Арабські Емірати - візи для в'їзду в ОАЕ оформляються через посольство (робиться відмітка в паспорті) або туристичними компаніями, які організовують тури в Емірати (видається електронна роздруківка в'їзної візи).

Камбоджа - електронна віза видається за згодою імміграційної служби.

Мексика - «Система електронного дозволу» дозволяє українцям, при позитивній відповіді СЕР, зробити поїздку в Мексику без необхідності отримувати мексиканську візу. Дозвіл слід роздрукувати і надати в день відльоту співробітникам авіакомпанії, а також мексиканським прикордонникам.

Сент-Люсія - з метою оформлення візи заповнюється візова анкета, яка у відсканованому вигляді з вклеєною фотографією разом з переліком необхідних документів відправляється на електронну адресу Департаменту імміграції Міністерства внутрішніх справ Сент-Люсії. За результатами розгляду візового клопотання заявник отримує номер дозволу на в'їзд, на підставі якого віза оформляється в аеропорту після прибуття.

Шрі-Ланка - громадяни України, які бажають відвідати Шрі-Ланку з туристичною метою, можуть оформити туристичну візу терміном дії до 1 місяця в міжнародному аеропорту м. Коломбо і прикордонних пунктах пропуску. Подорожуючим необхідно заздалегідь отримати «Електронне дозвіл подорожі» на сайті www.eta.gov.lk або через туроператора.

 

Юридичний портал України