Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Як підготуватися до подорожі в цю чудову країну, якщо обраний для відпочинку осінній період? Які речі з собою брати, на яку погоду розраховувати?


Вважається, що саме початок осені - це один з кращих періодів для відвідування Чехії. Восени в Чехії дуже красиво, але треба бути готовим до можливо дощовій погоді.

Якщо відкласти в сторону ймовірність дощових, вітряних днів, які в 75% випадків все ж будуть, то вересень можна схарактеризувати як початок красивої «Золотої доби», коли природа набуває благородні багряні відтінки, що додають середньовічній атмосфері старовинних міст ще більше неповторного шарму.
Середньоденна температура повітря в Чехії, за умови сприятливої ​​погоди, становить зазвичай близько 19 - 20 ° C вище нуля, а вранці досить холодно.

У жовтні осінь остаточно вступає у свої права, заявляючи про себе вітрами, зниженням температур і збільшенням обсягу опадів. Проте, погодна картина може кардинально змінюватися протягом місяця багато разів. Якщо спиратися на багаторічні статистичні дані, в перший тиждень жовтня досить часто стоять райські сонячні дні, коли повітря прогрівається до плюс 15 - 20 ° C. Але сонячні дні в хаотичному порядку перемежовуються з хмарними і похмурими. Тому ми б не стали довіряти довгостроковим метеопрогнозам.
Середина місяця відзначається неминучим зниженням середньоденних показників до плюс 10 - 12 ° C. Вечорами вже не плюс 5 - 7, а плюс 3 - 4. Додатково рано вранці й після заходу міста можуть огортатися туманами, іноді зовсім непроглядними. В останніх числах гардероб слід підбирати, орієнтуючись на власні відчуття при розгоні температур в діапазоні плюс 2 - 8 ° C в умовах пронизливих вітрів і частіших злив. Додамо, що в Празі, Градец-Карлові, Брно та Чешске-Будейовіце трохи тепліше, ніж в інших областях країни.

Листопад приносить досить прохолодну погоду: вдень не слід очікувати вище плюс 5 - 7 градусів. Набрякше сіре небо, ось-ось готове вибухнути дощами, - звична погода для листопада. Хоча варто відзначити, що за кількістю опадів він повністю поступається липню й серпню. У листопаді можна спостерігати, як кружляють в повітрі сніжинки, але для встановлення постійного снігового покриву ще дуже рано, так що валянки з собою брати не варто.
Не забуваємо взяти в подорож до Чехії восені теплі кофти,  куртки, що не продуваються вітром, парасолі й міцне взуття.

Тур-календарь