Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Як зібрати, і які взагалі потрібні документи для виїзду дитини з батьками за кордон для відпочинку? Щоб взяти з собою дітей в поїздку в іншу країну, потрібно не тільки ретельно продумати всі нюанси маршруту, а й заздалегідь підготувати необхідні документи.

У зв'язку з реформами в законодавстві інформація часто оновлюється, і тому часом буває складно знайти актуальні відомості з приводу того, які документи потрібні для вивозу дитини за кордон.

В результаті вжитих в Україні змін з 1 квітня 2015 року вписати дітей в закордонний паспорт батьків вже не можна.  У паспортах нового зразка навіть не передбачено для цього сторінки.

Що потрібно, щоб вивезти дитину за кордон, відповідно до чинної постанови від 7 травня 2014 року ?

Для виїзду за межі України вашому чаду потрібен один з цих документів:

біометричний закордонний паспорт дитини

або закордонний паспорт дитини без електронного носія (з дійсною візою).

Це проїзні документи дитини.

 

Як отримати закордонний паспорт для дитини

З огляду на зміни в законодавстві, тепер громадяни України можуть отримувати закордонний паспорт з народження.  Діти, яким ще не виповнилося 16 років, мінятимуть його кожні чотири роки, а тим, хто досяг 16-річного віку, видаватимуть документ терміном дії 10 років.

Процедура оформлення дитячого закордонного паспорта має той же принцип, що й отримання цього документа дорослим.  Вам потрібно звернутися в будь-яке відділення Державної міграційної служби (не важливо, яка у вас прописка і місце проживання) та пред'явити наступний набір документів:

  1. Заява

Оформляється під час подачі документів співробітником міграційної служби.  На цьому етапі важливо ретельно перевірити, щоб прізвище та ім'я правильно транслітерувалися.  Інакше потім, при виявленні розбіжностей в закордонному паспорті і інших документах, можуть виникнути проблеми.

  1. Свідоцтво про народження

Після того, як пакет документів буде прийнятий, свідоцтво повернуть одержувачу послуги.

  1. Квитанції про платежі

Сума оплати за закордонний паспорт формується з декількох пунктів.  Велику частину вартості визначає вартість бланка, яка може підвищуватися при нестабільному курсі валют і подорожчанні витратних матеріалів.  Також необхідно буде оплатити адміністративну послугу - роботу співробітників відділу ДМУ.

При оформленні біометричного закордонного паспорта дитині в підрозділах міграційної служби України в загальному порядку (протягом 20 робочих днів) його вартість становитиме 557 грн 32 коп.

Якщо ви хочете отримати закордонний паспорт терміново (протягом тижня), ціна на послугу буде більше - 810 грн 32 коп.

Тарифи вказані на липень 2017 року.  Про актуальну вартість ви можете дізнатися на офіційному сайті Державної міграційної служби http://ovir.info/.

  1. Дві кольорові фотографії встановленого зразка (3,5 х 4,5 см)

Якщо ви оформляєте біометричний паспорт, ще буде потрібно фото 10 х 15 см для внесення оцифрованого зображення.

Сканування відбитків пальців проводиться тільки з 12 років, і для цього знадобиться письмовий дозвіл обох батьків або іншої людини, яка представляє дитину за законом.

Ставити підпис в закордонному паспорті дитині потрібно при досягненні віку 14 років.

Детальніше - на сайті Державної міграційної служби України.

 

 Джерело:  TravelYourWay

 Автор статті Надія Патрухіна