Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Всі знають, що в сонячних промінцях ховається корисний вітамін D, який необхідний і дорослим, і дітям.  Але якщо дорослі можуть практично не переживати за своє самопочуття, приймаючи сонячні ванни, то за дітьми, особливо за немовлятами, в цей період потрібно стежити дуже ретельно. У немовлят шкіра дуже чутлива до опіків, а все тому, що у них ще недостатньо меланіну - пігменту, який захищає від передозування сонячним світлом.  Тому варто бути надзвичайно обережним, вивозячи малюка на пляж.

 

Дев'ять найголовніших правил

 

  1. Гуляти з немовлятами можна тільки в ранкові та вечірні години. Кращі години для прогулянок вранці - з 9 до 11, а ввечері - з 16 до 18. У полудень ультрафіолетовий вплив дуже сильний, а це дуже шкідливо для дитячої шкіри і загального стану.

 

  1. Перед тим, як вийти на вулицю, виміряйте температуру повітря в тіні, а потім на сонце. Причому вимірювати краще з коляски, так як в ній температура може бути на кілька градусів вище, ніж на вулиці в спеку. Середня температура не повинна перевищувати 30 градусів.  Якщо вона вища, від прогулянки краще утриматися.

 

  1. Одяг немовляти повинна бути тільки з легкої бавовни і тільки світлого кольору! При цьому обов'язково потрібно надягати дітям головні убори з тих же натуральних тканин.

 

  1. Якщо ви йдете засмагати, подбайте про те, щоб малюк засмагав в тіні. Сонячні промені повинні потрапляти на нього тільки побічно, через гілки дерев, наприклад. Або ж мама може поперемінно підставляти окремі ділянки тіла малюка сонцю, але всього на кілька хвилин.

 

  1. Ніколи не можна залишати спати дитину на сонці і на сильній спеці! Коли приходить час лягати спати, потрібно везти малюка в приміщення, де йому буде комфортно й не душно.

 

  1. Якщо ваш малюк на грудному вигодовуванні, влітку потрібно часто прикладати його до грудей, щоб він отримував рідину. Якщо ви вже не годуєте його грудьми, часто пропонуйте малюкові пляшечку з водою. А тим, хто вже пробував прикорм, в спеку можна давати холодний солодкий чай з шипшини.

 

  1. Діткам, які вже пробували прикорм, влітку рекомендується давати більше продуктів з бета-каротином. А він міститься в абрикосах, гарбузі, шпинаті, моркві і т.д. Бета-каротин допомагає організму виробляти захист від активного впливу ультрафіолету.

 

  1. Якщо дитина плаче, його категорично заборонено залишати на сонці! Так, швидше за все, малюк висловлює своє самопочуття після перебування на спеці. А якщо після сонячних ванн малюк став млявим і дратівливим, це ознака того, що вам потрібно скорочувати години перебування з ним на вулиці, а особливо на пляжі.

 

  1. І обов'язково перед літньою прогулянкою в сонячний день, а тим більше перед походом на пляж, змащуйте шкіру дитини спеціальним сонцезахисним кремом для немовлят. Причому SPF-фактор на етикетці повинен бути 50+, а в складі не повинно бути ніяких спиртів та ароматизаторів.

 

 Джерело: Mama-likes.ru