Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Для молодих батьків, які самі вперше їдуть на відпочинок за кордон, а також хочуть взяти з собою в подорож маленьку дитину, це питання дуже важливе.

 

Потрібно мати на увазі, що лікарі не рекомендують брати з собою в тривалу подорож дитину до 5 років.

Виняток становлять курорти на морі, які можуть запропонувати все необхідне для комфортного відпочинку з малюком молодшого віку. 

Вважається, що діти від 5 років і старше вже можуть витримати всі труднощі поїздки, включаючи переїзди, можливу зміну клімату та прогулянки по визначних пам'ятках.  Але всі діти різні, і в будь-якому випадку рішення батькам варто приймати, базуючись на особливостях здоров'я і поведінки саме своєї дитини.

Є думки, що дитину можна брати у відпустку за кордон, коли вона в змозі добре перенести тривалу пішохідну прогулянку, їсть те, що їй дають, і комфортно засинає в незнайомому ліжку.  Також непогано, якщо дитина зможе нести невеликий рюкзак зі своїми речами і парою іграшок.

Подорож з немовлям може виявитися досить складною, але в ньому також є свої плюси.  Часто дорослим з малюком на руках поступаються місцем в переповненому транспорті або пропускають вперед в черзі в музей.

 

Летіти або їхати?

Подорожі з немовлям на літаку краще уникати через сухе повітря і велике скупчення людей.  Політ для дітей до двох років майже в усіх авіакомпаніях безкоштовний (якщо їм не потрібно окреме місце).

 

Чим зайняти дитину

Для маленьких дітей (наприклад, початкова школа) важливо подбати про те, щоб кожен день було заняття, здатне їх захопити.  Це можуть бути активні види відпочинку - басейни, галявини із зеленою травою, де можна бігати і гратися, атракціони.

 

Важливі застережні заходи

 

Переконайтеся, що у дитини є інформація про поточне місце вашого проживання в незнайомому місті.  Можна дати візитну картку готелю або покласти в кишеню записку з адресою (навіть краще, якщо їх буде декілька).

 Передбачити непередбачуване

Звичайно, завжди хочеться сподіватися, що все буде добре, і «з нами такого не станеться».  Але рекомендуємо заздалегідь обговорити, що робити, якщо дитина загубилася, відстала, втратила батьків з поля зору.  Можна призначити місце зустрічі в кінцевому пункті вашої екскурсії або в готелі.

Можна придумати унікальний сімейний звуковий сигнал, який допоможе вам знайти один одного в натовпі.

Краще заздалегідь дізнатися адреси і телефони найближчих лікарень, де при необхідності зможуть надати допомогу дитині.

Природно, все передбачити неможливо, і навіть в найбільш ретельно спланованому подорожі можуть виникнути непередбачені обставини.

Але не варто через це відмовлятися від можливості провести час зі своєю сім'єю в захоплюючій поїздці.  Відпочинок з дітьми в Європі може стати незабутньою пригодою і джерелом теплих спогадів на довгі роки.

 

 Джерело:  TravelYourWay

 Автор статті Надія Патрухіна