Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Готуючись до поїздки по Європі на велосипеді, багато хто воліє при подорожі на великі відстані дістатися до країн Західної Європи найбільш підходящим транспортом, будь то літак, потяг чи автобус. При цьому практично всі велотуристи стикаються з необхідністю транспортування своїх залізних «коней» за кордон.  І тут виникають нюанси, про які варто поговорити.

 

Зміст дайджесту:

 

Переліт з велосипедом

Приїхати в аеропорт краще заздалегідь, години за три. На жаль, єдиних правил з перевезення велосипедів в літаках не існує.  У кожної авіакомпанії вони свої.  Тому слід перед подорожжю ознайомитися з правилами перевезення нестандартного багажу тієї авіакомпанії, послугами якої ви вирішили скористатися, щоб уникнути неприємних несподіванок перед польотом.

Більшість авіакомпаній беруть на борт велосипеди тільки в розібраному і упакованому вигляді, причому, знімаючи з себе відповідальність за збереження вашого велосипеда, так як він вважається нестандартним вантажем і приймається до перевезення тільки на ваш власний ризик.

 

 Оплата за провезення велосипеда в літаку

Вартість такого провезення буде залежати від політики авіакомпанії і розраховуватися виходячи з ваги вашого багажу, кількості одиниць, або ж за спеціальним тарифом для велосипедів та іншого спортивного спорядження.

 

Пакування велосипеда для провезення в літаку

Справа трудомістка. Та й вимоги до упаковки у компаній можуть бути найрізноманітніші.

Існує маса рішень для упаковки велосипедів - починаючи від звичайної картонної коробки, яку можна купити в будь-якому аеропорту, і закінчуючи одноразовими пластиковими або багаторазовими брезентовими чохлами.  Безумовно, чохли набагато зручніші і можуть стати в нагоді пізніше в поході, як, наприклад, укриття від дощу. Навіть найпростіший і легкий велочехол дозволяє більш комфортно переносити велосипед за допомогою наявних на ньому ручок, а спеціальні чохли для авіаперевезень ще й захищають велосипед від пошкоджень під час транспортування.

 

Як зачохлити велосипед

Може бути ще одне нестандартне рішення упаковки - поліетиленова плівка.  Дешево, продається скрізь, і одного рулону вистачає для одного велосипеда.

Перед упаковкою велосипеда в чохли слід його розібрати.  У цьому випадку знадобиться два чохла.

Не забувайте про вагові норми і максимальні габарити багажу - в них треба вкластися, щоб не доплачувати.

При упаковці велосипедів в чохли, крім коліс, від'єднайте всі деталі, які тільки можна: фляжки, підсідельні сумки, сідла, педалі, передню вилку.  Все це можна покласти в другій чохол до коліс.

Ще один нюанс: у розібраному вигляді велосипед потрапляє в категорію особистих речей, а не спортивного інвентарю або нестандартного багажу.  Просто заздалегідь необхідно подбати про бронювання і оплату багажних місць.

 

Перевезення велосипеда в поїзді

Возити велосипеди в поїздах далекого прямування правилами офіційно дозволено.  Як і в більшості інших видів транспорту, потрібно зняти переднє колесо, упакувати його в велосипедний чохол і розмістити на місцях, призначених для ручної поклажі.

Найзручніше це робити в плацкартному вагоні - велосипед без проблем лягає нагорі між третіми полками плацкартного купе, місця вистачає навіть для кількох упакованих велосипедів.

В купе можливості розміщення велосипеда більш обмежені.  Але вихід є: щоб помістити його на багажній полиці, треба буде зняти ще й педалі.

 

 Джерело: Діол- Тур