Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Подорож на велосипеді - що потрібно знати, що взяти з собою, як підготуватися?

Можливо, ви плануєте тур на велосипеді по Україні, можливо, за кордон;  можливо, відправляєтеся вперше в одиночну подорож на велосипеді або в компанії з друзями.

При цьому, швидше за все, ви вже придбали велосипед - дорожний, шосейний, але для комфортной і захоплюючої подорожі потрібно дещо ще. Нижче ми публікуємо поради бувалого велосипедиста, як підготуватися й що взяти в велопохід.

Велосипед для велопоходу

Покупки велосипеда недостатньо, адже навіть самі надійні велосипеди можуть зламатися.  Тому як мінімум після покупки велосипеда для велопоходу потрібно укомплектувати його набором для ремонту.

Ремонт велосипеда в поході

Стануть в нагоді заплатки для ремонту велосипедних камер в похідних умовах. Зазвичай такий ремонтний комплект складається з набору латочок і спеціального клею.

І, звичайно ж, ви повинні мати додатково компактний похідний насос, щоб надути залатане вами самостійно колесо.

Ремонтувати пробиті велосипедні шини насправді не так важко як здається.  Але краще заздалегідь потренуватися робити це швидко, бажано ще на етапі підготовки до подорожі.

Але якщо ви ще не володієте подібними навичками ремонту свого велосипеда в поході або просто хочете економити свій час, то про всяк випадок візьміть з собою в велопохід ще один додатковий комплект нових покришок для велосипеда.

Тим більше, бувають такі випадки, коли велопокришки лопаються дуже сильно, і їх відмовляються клеїти навіть у спеціалізованій вулканізації. І тоді ви ризикуєте залишитися пішки в якийсь непрохідній глушині або далеко від міста, без можливості як полагодити покришку, так і купити нову. Тому мудріше буде потурбуватися про це заздалегідь.

Крім цього, для екстреного ремонту велосипеда бажано взяти в велопохід хоча б невеликий набір ключів для ремонту.

При бажанні можна також взяти трохи машинного масла для змащування велосипедної ланцюга. Додатково не завадить укомплектувати велосипед замком для безпеки й відкидною ніжкою для зручності, щоб постійно не кидати його на землю.

Вода в велопоході

Наступний етап підготовки до велотуру - продумати, чим ви будете харчуватися в дорозі й що пити.  Але найголовніше - це, звичайно, чиста питна вода.  Особливо якщо ви подорожуєте на велосипеді влітку, коли стоїть спека далеко за 30 градусів в тіні, а ви - на розпеченому сонці, вам необхідно завжди мати в запасі хоча б літр води, а краще ще більше.

І справа навіть не тільки в тому, що вам буде сильно хотітися пити й під час фізичних навантажень зневоднення настає ще швидше. Але є ще більш підступна й невидима причина.  Сучасні медики стверджують, що при їзді на велосипеді, коли вас мучить спрага, ваші колінні суглоби починають стиратися набагато швидше, ніж зазвичай. І пов'язано це з тим, що в колінах зменшується кількість рідини, що змазує, і це з часом може призвести до різних неприємностей і хвороб на кшталт артрозу, артриту й подібних.

Так що при подорожах на велосипеді намагайтеся пити якомога більше води, особливо якщо на вулиці дуже жарко й ви багато рухаєтеся.

Велотуризм - яке брати спорядження

Перш за все, це рюкзак для особистих речей.

Зазвичай велотуристи використовують невеликі рюкзаки на спину об'ємом від 5 до 35 літрів, бо їзда з великим вантажем на спині незручна й втомлює.

Але цієї кількості речей зазвичай недостатньо, адже треба взяти з собою ще спальний мішок, намет і інші необхідні вам речі.

Для цього можна використовувати спеціальне спорядження для велотуризму у вигляді спеціальної велосумки, яка вішається на велосипед по обидві сторони від колеса.

Хоча можна скористатися й просто добре укріпленим багажником на велосипеді.

Крім сумок велотуризм передбачає спорядження у вигляді як мінімум одного спального мішка, та й то якщо ви збираєтеся максимум на пару днів туди, де буде тепло, й не буде дощу.

А повний комплект спорядження для велотуризму включає в себе і спальник, і хорошу легку палатку, також бажано мати водонепроникні чохли для велосипеда і рюкзаків на випадок сильного дощу.

Якщо ви їдете надовго, то має сенс взяти з собою пристосування для приготування їжі на вогнищі.  У туристів це зазвичай чавунний казанок або хоча б каструлька, щоб кип'ятити воду.  Візьміть з собою в подорож на велосипеді мінімальні залізні миски і чашки, з яких будете їсти, і столові прилади, можна взяти тільки ложки.

Намет для велотуризму

Намет для велотуризму, спальний мішок і чохли для речей вибрати й купити в принципі нескладно, бо це звичайне стандартне туристичне спорядження.

Але треба постаратися вибрати таке спорядження для подорожей на велосипеді, яке важить якомога менше.

Наприклад, хороший річний спальний мішок зазвичай важить близько 1 кілограма і укомплектовується спеціальними стяжками для зменшення обсягу.

Хороша палатка для велотуризму також повинна бути досить легка, наприклад, одношарова, але вона підходить тільки для коротких велопрогулянок, де можливий несильний дощ.

Двошаровий намет для велотуризму знадобиться, якщо ви збираєтеся подорожувати на велосипедах або пішки ще не один раз, а не викинути його вже після 2-3 нетривалих походів.

Вибір намета для велотуризму

Нормальна вага для сучасного двошарового намета на 2 людини, який раціонально брати з собою в велопохід, - до 3 кілограмів.

В принципі можна придбати спеціальні полегшені намети для велотуризму вагою й до 2 кілограмів, але зазвичай намети з дуже малою вагою стоять вже набагато дорожче і часто вони допомагають за рахунок міцності, що теж не завжди добре.  Так що золота середина буде близько 2 кілограмів.

Також вважається, що хороша палатка для подорожі на велосипеді повинна мати збільшений тамбур для зберігання велосипедів, це буде тільки плюсом.

При виборі намету для велотуризму також важливим фактором є її водонепроникність.  Це здатність протистояти дощу, що вимірюється в міліметрах водяного стовпа.  Якщо вона вказується до 3000 мм, то ця палатка підійде тільки для хороших погодних умов.

3000 -5000 мм - це середні показники, а більше 5 000 мм - намет, який добре справляється навіть з сильним дощем.  Нормальні характеристики десь від 4 000 мм.

Та й величина ця в основному суто теоретична і покладатися у виборі намету для туризму тільки на ці цифри теж не варто, краще перед покупкою прочитати відгуки в інтернеті про намет, шо цікавить вас.

Важливі дрібниці в велопоходах

Крім того, не забудьте взяти й захист від сонця у вигляді сонцезахисного крему, кепки, а якщо треба, то й сонцезахисні окуляри.

Коротенько це все, що буде потрібно вам для свого першого походу на велосипеді, звичайно, не рахуючи запасів чистого одягу, засобів гігієни та їжі.

Всі поради, перераховані тут, важливі, і їх грубе ігнорування може привести до дуже неприємних для вас наслідків під час тривалої велоподорожі.

Часто від дурної голови під час подорожі на велосипеді можуть постраждати й інші частини тіла, причому через, здавалося б, дрібниці.

Джерело: samosoverhenstvovanie.ru

Автор TAMALUKU